Carrot Cake Day, czyli każda okazja jest dobra, by świętować

Każdy dzień jest świętem w naszym życiu! Takie podejście jest popularne zwłaszcza w USA: gdzie świętowanie zaczyna się 1 stycznia od Dnia Krwawej Mary (podobno sok pomidorowy jest niezawodną metodą leczenia niedyspozycji po całonocnym świętowaniu sylwestra), a zakończy się Dniem „Proszę-nie-przeszkadzać” (przydaje się, gdy jesteś w pracy).

W Szwajcarii wszyscy czekają z kolei na dzień 3 lutego i Carrot Cake Day, czyli Dzień Ciasta Marchewkowego, które jest ulubionym przysmakiem dzieci.  Ile regionów, tyle przepisów na ten przepyszny deser, ale dzisiaj postanowiliśmy podzielić się z wami tajemną recepturą na ciasto marchwiowe z regionu Argowia.

Ciasto marchewkowe Argowia (dla 12 osób)

Składniki:

1. 250 g cukru, 5 żółtek, 2 łyżki ciepłej wody
2. 250 g drobno startej marchwi, 250 g mielonych migdałów, 1 cytryna ekologiczna (potrzebny sok i otarta skórka), 2 łyżki likieru wisniowego, 80 g mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia
3. 5 białek jaj, 1 szczypta soli
4. 300 g cukru pudru, 2 łyżki soku z cytryny lub wiśniówki, 2 łyżki wody
5. dwanaście dekoracyjnych marchewek z marcepanu lub innych ozdób

Przygotowanie (ok. 30 minut)

• Na ciasto: mieszać cukru, 5 żółtek i wody w misce aż stanie się puszyste.
• Mieszać marchewki i inne składniki (z podpunktu 2) aż będą stanowić jednolitą masę, wymieszać mąkę i proszek do pieczenia razem wcześniej i dodać je do pozostałych składników.
• Ubić białka jaja z solą (podpunkt 3) aż będzie sztywne i dodać do masy. Przełóż ciasto do formy do pieczenia (ok. 24 cm) wyłożonej papierem do pieczenia.
• Rozgrzej piekarnik do 180 stopni i piecz na dolnej półce ok. 55 minut. Następnie odstaw ciasto do ostygnięcia.
• Następnie wymieszaj cukier puder, wiśniówkę i wody (4), rozprowadź po cieście i udekoruj marchewkami z marcepanu.

Szczęśliwego Carrot Cake Day!

PS. Jeśli zostaną wam zbędne marchewki, zawsze możecie zrobić z nich wspaniały nos dla bałwanka!

Bądź pierwszy, który to lubi.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz