Co ciekawego czeka na narciarzy w Ski amadé?

Narty w Austrii

Ski amadé powstało z połączenia 5 atrakcyjnych regionów narciarskich, a dokładnie Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal. Efekt synergii i dodatkowe atrakcje wyróżniają tę arenę spośród pozostałych w Austrii. Oto kilka ciekawostek:

SENSations

SENSations to miejsca znajdujące się na terenach narciarskich zawierające atrakcje poświęcone poszczególnym zmysłom. Szeroka gama doznań oddziałujących na wzrok, słuch, węch, dotyk oraz smak jest zatem gwarantowana. Zaliczają się do nich atrakcje bezpośrednio na stokach, strefy wypoczynku, punkty widokowe, a także efekty audiowizualne.

Karnet zbiorczy

Wystarczy zakupić jeden karnet by cieszyć się 356 doskonale przygotowanymi trasami zjazdowymi o łącznej długości 760 km, 270 wyciągami oraz nowością tego sezonu, czyli punktami SENSations. Na miejscu znajdują się także szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, restauracje (warto spróbować miejscowej specjalności jaką jest omlet cesarski), bary, dyskoteki oraz bogata oferta noclegowa.

Darmowe wi-fi i udogodnienia techniczne Narty w Regionie Salzburga

Ski amadé oferuje ponad 400 punktów, z których bez kosztów można korzystać z Internetu. Dzięki temu możemy na bieżąco dzielić się wrażeniami ze stoku z naszymi bliskimi. Nowinkami technicznymi są także panoramiczna mapa 3D oraz mobilna aplikacja. Ta pierwsza pozwala obejrzeć na komputerze cały obszar Ski amadé z wszystkimi trasami, wyciągami oraz schroniskami. Natomiast dane dotyczące wysokości stoków pomogą wcześniej przygotować się na narciarski dzień pełen wrażeń. Z kolei przewodnik na telefony (systemy Android i iPhone) wskaże drogę do interesującego nas miejsca i dostarczy świeżych informacji z aren narciarskich. Jedno jest pewne, z takimi udogodnieniami trudno zgubić się na stoku.

Termy Gastein

Po całym dniu szusowania na nartach nie ma nic przyjemniejszego niż totalny relaks w wodach termalnych (Felsentherme w Bad Gastein, Alpen Therme w Bad Hofgastein). Zabiegi kosmetyczne i zdrowotne oraz kuracje odnowy biologicznej stanowią idealne dopełnienie aktywnego wypoczynku.

Wyśmienite warunki narciarskieNarty w Alpach

90% tras areny Ski amadé posiada możliwość dodatkowego zaśnieżania. Oznacza to, że na pewno nie spotka nas rozczarowanie spowodowane brakiem śniegu. Przy okazji warto wspomnieć, że doskonale przygotowane trasy dopasowane są do potrzeb narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. I tak na miejscu znajdziemy 145 stoków niebieskich o łącznej długości 280 km, 181 czerwonych  o powierzchni 483 km i 30 czarnych o długości 97 km.

Sezon narciarski w Austrii trwa aż do kwietnia, nie jest więc jeszcze za późno by odwiedzić Ski amadé w tym roku i cieszyć się urokami zimy!

15 osób lubi ten post.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Interhome na miejscu

Cenimy sobie bliskość naszych Gości, dlatego Interhome oferuje serwis i kontakt na miejscu. Nasz lokalny zespół zapewnia praktyczne wskazówki, szczegółową wiedzę o miejscu pobytu oraz pomoc w różnych językach.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz