Uroki Barcelony

Plaża w Barcelonie

Luty ubiegłego roku – podczas gdy w Polsce pogoda nie nastrajała zbyt optymistycznie Barcelona przywitała nas pięknym słońcem i 18 stopniami! I tak zostało już do końca naszego tygodniowego, bardzo udanego pobytu.

W jakiej dzielnicy zamieszkać?

Zatrzymaliśmy się w apartamencie zlokalizowanym w tętniącej życiem dzielnicy Eixample. Liczne restauracje, kawiarnie, kamienice i sklepy dostarczają wrażeń zarówno turystom jak i miejscowym. My codziennie rano przed zwiedzaniem wpadaliśmy do knajpki o wdzięcznej nazwie Jamajca na pyszną kawę. Eixample to naprawdę dobre miejsce do zamieszkania w Barcelonie. Stacje metra umożliwiają łatwy i szybki dojazd do wszystkich atrakcji miasta. A i pieszo można dotrzeć do Rambli i dalej do Barri Gòtic, Parku Güell czy Sagrady Famílii. Zapewniam, że nawet dłuższy spacer po Barcelonie przy ładnej pogodzie to prawdziwa przyjemność.

La Boqueria – poznaj lokalne smakiTarg w Barcelonie

Jedną z wizytówek miasta stanowi według mnie znajdujący się tuż przy Rambli targ La Boqueria. Znajdziemy tam dosłownie wszystkie artykuły spożywcze, począwszy od owoców i warzyw, poprzez mięsa (przede wszystkim różne wariacje szynki serrano), sery, owoce morza, orzechy, oliwki oraz bogaty wybór tapas. Jest naprawdę kolorowo, gwarno, smakowicie i pachnąco. Polecam!

Śladami Gaudiego

Kamienica w BarcelonieBarcelona nierozerwalnie kojarzy się z osobą architekta Antoniego Gaudíego. Do jego największych dzieł należą wspomniane już wcześniej Park Güell z charakterystycznymi kolorowymi mozaikami czy nieukończona Sagrada Família. Zwiedzając Barcelonę można napotkać wiele kamienic jego autorstwa. Gaudi pozostawił w Barcelonie spory dorobek, warto poświecić trochę czasu by przyjrzeć się z bliska tym oryginalnym projektom.

Katalońskie ciekawostki

Katalończycy na każdym kroku podkreślają swoją autonomię. Powiewające z okien i balkonów flagi kaFlaga katalońskatalońskie nie należą do rzadkości. Ciekawy zwyczaj stanowią tradycyjne tańce sardanes, które mieszkańcy Barcelony wykonują w weekendy na placu katedralnym.

Ulubiona restauracja

Restauracja Pitarra została otwarta pod koniec XIX wieku, w domu w którym wcześniej mieszkał pisarz Frederic Soler znany właśnie jako Pitarra. Wystrój restauracji nawiązuje do jego twórczości, natomiast większość pozycji w menu zajmują potrawy regionalne. Mi najbardziej smakowały grillowane kalmary (podawane w całości) oraz crema catalana. Zarówno w tej jak i w innych hiszpańskich restauracjach korzystną cenowo opcją są zestawy lunchowe (menú del día) oferujące pierwsze i drugie danie, deser (przeważnie 3 pozycje do wyboru z każdej kategorii) i lampkę wina. Ceny kształtują się na poziomie 12-15 euro.

Barcelona tańce sardanes

Barcelona to dużo dużo więcej, to także port Vell, plaża Barceloneta, przekąski tapas, urokliwe uliczki, muzea, miasteczko olimpijskie… Idealnie odwiedzić ją w zimowe dni, gdy pogoda lepsza niż w Polsce, ceny niższe niż w sezonie, a turystów znacznie mniej.

13 osób lubi ten post.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Interhome na miejscu

Cenimy sobie bliskość naszych Gości, dlatego Interhome oferuje serwis i kontakt na miejscu. Nasz lokalny zespół zapewnia praktyczne wskazówki, szczegółową wiedzę o miejscu pobytu oraz pomoc w różnych językach.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz