Urlop na Costa Brava

Wyobraźmy sobie cudowny świat: pełen słońca, romantycznych zatoczek, pysznego wina, morza dającego idealną ochłodę. Tam gdzie 50 kilometrowe plaże zapewniają poczucie swobody i fantastyczny kontakt z naturą.
To właśnie Costa Brava, kraina wina i słońca!
Co jeszcze może nas zachęcić do tego miejsca, oprócz drobnego piasku, plaż położonych w urokliwych zatoczkach, zakątków dotąd nieodkrytych przez turystów?
Numerem 1 na pewno jest Barcelona, któż o niej nie słyszał! Ale na pewno nie wszyscy ją widzieli!
Piękne, starożytne miasto z bogatą historią, do dnia dzisiejszego jest jednym z głównych ośrodków turystycznych, gospodarczych i kulturalno – sportowych.
W mieście tym znajdziemy wiele znakomitych obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO np. szpital św. Pawła. Właśnie tutaj jest znana z literatury katedra w Barcelonie i gotycki kościół Santa Maria del Mar.
W Barcelonie każdy znajdzie coś dla siebie: są tu magiczne fontanny, miejsca z niesamowitym klimatem i niezwykłymi widokami. Amatorzy szampana odnajdą tu jego fabrykę – Codorniu a zakochani w piłce nożnej – Stadion Camp Nou – dumę Katalończyków, stadion ich najlepszej drużyny.
Barcelona jest pełna atrakcji również dla dzieci. Znajdziemy tutaj Port Aventura z szalonymi rollercoasterami, akwarium dla małych naukowców i aż 85 parków, gdzie najmłodsi mogą swobodnie pobawić się lub zajrzeć do miejskiego zoo.
Co jeszcze skrywa Costa Brava?
W Lloret de Mar znajdziemy plaże z rozbudowaną infrastrukturą i centrami sportów wodnych: wypożyczymy rowery wodne, katamarany, sprzęt do windsurfingu. Możemy wybrać się na wycieczki rowerowe lub uprawiać turystykę trekkingową. Jeśli jednak interesuje nas lokalizacja spokojna, cicha, z pięknymi widokami a określenie „blue paradise” brzmi dla nas zachęcająco to Tossa de Mar jest tym, czego szukamy!
A od kuchni? Tapas – wyśmienite przekąski, pyszne owoce morza, ryby i świeże warzywa i owoce: cytrusy, daktyle, bakłażany, cukinie i pomidory.
Dla miłośników wina i oliwek to miejsce jest strzałem w dziesiątkę!
Zwolennicy zabawy do „białego rana” również nie będą rozczarowani! Bez trudu znajdą liczne kluby i rozrywkę, dyskoteki na plaży, sławnych Dj-ów, szalone imprezy w pianie!
Lot na Costa Brava trwa około 3 h, tylko tyle wystarczy by znaleźć się w tym cudnym miejscu. Co więc nam pozostało? Dokonanie rezerwacji z Interhome i wyjazd na wymarzone wakacje!!

1 osoba lubi ten post.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz