Na narty do Centralnej Szwajcarii

Narty w Crans Montana

Chcecie wybrać się na narty do Szwajcarii? Modernizacja obiektów narciarskich Andermatt i połączenie z sąsiednią areną narciarską – Andermatt-Sedrun może sprawić, że serca wielu miłośników białego szaleństwa zabiją mocniej na myśl o prawdziwej narciarskiej uczcie w jednym z największych ośrodków narciarskich w centralnej Szwajcarii.

Latem 2014 roku rozpoczęła się budowa pierwszych obiektów w okolicach Andermatt i Sedrun. Nowa arena narciarska budowana jest etapami, z docelowych 120 kilometrów tras narciarskich w pierwszym rzucie powstało 85 km tras i 25 wyciągów. Zakończenie prac planowane jest na przełom 2016/2017 r.

Obszar wokół Andermatt idealnie nadaje się do uprawiania wszystkich rodzajów sportów zimowych, bez względu na ich poziom zaawansowania. Ambitnych narciarzy na pewno zachwycą okolice Gemsstock, z kolei słoneczne stoki Nätschen przyciągają głównie rodziny i początkujących. Andermatt to wymarzona okolica także dla pasjonatów innych aktywności na świeżym powietrzu – od narciarzy biegowych, poprzez łyżwiarzy, saneczkarzy, a także zwolenników zimowych wycieczek na rakietach śnieżnych. Z tutejszych atrakcji korzystało wiele znanych osobistości, w tym koronowanych głów i przywódców państw. Przyjeżdżała tu m.in. sama królowa Wiktoria czy Winston Churchill. Gościli tu również znani pisarze, tacy jak Johann Wolfgang Goethe i Charles Dickens, ale także gwiazdy muzyki filmu – od Elvisa Prestleya po Seana Connery’ego. Wszyscy oni docenili uroki tej niewielkiej, liczącej zaledwie 1300 mieszkańców wioski, która położona jest 1444 metry n.p.m. Sprawdźcie, dlaczego i Was zachwycą te okolice.

Andermatt Alpy Szwajcarskie

Miejscowość Andermatt zyskała na znaczeniu w II połowie XIX w., gdy przez centralną Szwajcarię przeszedł tunel kolejowy św. Gotharda, przechodząc m.in. przez Oberalp i Furkę, docierając aż do Andermatt i wioski Ursern, która znana jest jako jeden z najlepszych szwajcarskich obszarów pokrytych śniegiem. Doskonałe warunki narciarskie panują tu od listopada do maja. Można tu znaleźć ok. 80 km nartostrad dostosowanych dla osób o różnych umiejętnościach jazdy na nartach, z naciskiem na trasy dla zaawansowanych, 10 wyciągów, szkółkę narciarską i szkółkę dla dzieci. Można też spróbować jazdy na halfpipe o wymiarach 120m x 15m szerokości i 4,5m wysokości.

Całoroczny ośrodek Andermatt ma obejmować nie tylko znakomitą infrastrukturę narciarską, ale tNarty w Regionie Salzburgaakże bazę noclegową – m.in. liczne domy apartamentowe, wille, hotele oraz kryty basen i pole golfowe. Cały kompleks został zaprojektowany tak, by połączyć nowoczesną architekturę z charakterem tradycyjnej szwajcarskiej górskiej wsi. W tym celu sięgnięto m.in. po naturalne materiały, m.in. drewno (zwłaszcza modrzew), kamień naturalny i szkło.

18-dołkowe pole golfowe

Bardzo blisko miejscowości znajduje się zaprojektowane z myślą o jak najmniejszej ingerencji w środowisko naturalne 18-dołkowe pole golfowe. Nowe pole golfowe jest jednym z najbardziej spektakularnych na świecie, głównie ze względu na położenie i górski charakter przypominający krajobrazy znane chociażby ze Szkocji. Ten zaprojektowany przez architekta Kurta Rossknechta z Lindau raj dla golfistów rozciąga się na 1,3 mln metrów kwadratowych i ma przeszło 6 kilometrów długości. Ponieważ spełnia również wszystkie normy wymagane do zorganizowania międzynarodowych turniejów, dzięki czemu organizowane są tam wyjątkowe turnieje o wysokim poziomie trudności.

Czy obudziliśmy w Was chęć odwiedzenia Andermatt. Interhome oferuje obecnie mieszkania w luksusowych apartamentowcach nie tylko w Andermatt, ale także w całym regionie Centralna Szwajcaria. Wymarzony apartament o powierzchni przeszło 100 m kwadratowych, przeznaczony dla 4 osób można wynająć już za około 4 tys/tydzień. Oczywiście ze wszystkimi dodatkami, takimi jak kominek, Wi-Fi, własna pralka, balkon z widokiem na góry…

4 osób lubi ten post.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz