Kierunek: Chorwacja

HR51_5302Od wielu lat Chorwacja kusi turystów drzewami oliwnymi, bezkresnymi plażami, historycznymi miasteczkami, błękitnym morzem i malowniczymi wyspami, których jest tyle, że chyba sami Chorwaci nie potrafią się ich doliczyć. Błogie lenistwo na plaży, kąpiele, nurkowanie, aktywne wakacje, wspinaczka, wycieczki śladami zabytków UNESCO czy też Parki Narodowe (w Chorwacji jest ich aż 8) – jakkolwiek tylko wymarzycie sobie nadchodzące wakacje Chorwacja spełnia wszystkie oczekiwania.

Arancini i Limonicini

Ja będąc kilka razy w Chorwacji do dziś wspominam wyśmienite Cappuccino wypite w Splicie w kawiarni w samym centrum Pałacu Dioklecjana. Uwaga Włosi: tamtejsza kawa naprawdę może konkurować z waszą:) Pamiętam też jak duże wrażenie zrobiło na mnie 300-letnie miasto Zadar, które łączy w sobie duch nowoczesności z tradycją i bogatą historią. Spacerując promenadą nie pomińcie wspaniałych morskich organów zbudowanych w 2005 roku. Fale morskie, przechodząc przez zanurzone w wodzie rury dają wspaniały koncert.  I jeszcze średniowieczne miasto portowe Sibenik z zabytkowymi domami, krętymi uliczkami, wspaniałą promenadą i prawdopodobnie najpiękniejszą  w Chorwacji mariną (Marina Frapa). Warto też odwiedzić wyspę Mljet, na której ciągle można zobaczyć rzadki gatunek fok.  Zachody słońca przy kolacji, aperitif z wyśmienitymi przekąskami Arancini i Limoncini, pogawędki nocą przy barze w cudnym Dubrowniku – to wciąż żywe wspomnienia z moich wakacji. Byłam w Chorwacji  4 razy i już planuję kolejną wizytę:)

 

Apartament Trogir ChorwacjaPrzy okazji: przez lata w Chorwacji wiele się zmieniło. Na lepsze. Teraz można spędzić urlop w naprawdę komfortowych warunkach, ale ciągle za rozsądną cenę. Jeśli marzy Wam się wypoczynek w pięknym domu z basenem lub w luksusowym apartamencie tuż przy plaży to wybór powinien paść na Chorwację.

 

 

 

Bądź pierwszy, który to lubi.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz