Pracownik Interhome poleca – Costa Daurada

???????????????????????????????????????????

Albert Puell (pracownik naszego biura lokalnego w Miami Playa) przesłał nam kilka przydatnych porad odnośnie zwiedzania i rozrywek w pięknym nadmorskim regionie Hiszpanii, czyli Costa Daurada. Udanego wypoczynku!

Costa Daurada zawdzięcza swoją nazwę (Costa Daurada to po hiszpańsku Złote Wybrzeże), długiej na 216 km linii brzegowej i przepięknym piaszczystym plażom, które wydają się niemal złote, zwłaszcza gdy są skąpane w promieniach słonecznych.

Główne miejscowości turystyczne, czyli Miami Playa, L’Ametlla de Mar i L’Ampolla, to nieduże miasteczka znajdujące się w pięknej okolicy – pomiędzy Morzem Śródziemnym i górami. Swoją popularność zawdzięczają w dużej mierze także korzystnemu położeniu względem Barcelony (120 – 150 km) oraz Salaou (20 – 45 km), gdzie wiele osób przyjeżdża, by zobaczyć jeden z największych parku rozrywki w Europie.

Warta odwiedzenia jest także miejscowość Tarragona, do której można dojechać w około pół godziny. Okoliczne atrakcje obejmują Serrallo, dawny port rybacki, rzymskie zabytki, takie jak amfiteatr, cyrk, twierdzę Pilatus oraz piękną katedrę.

Które okoliczne restauracje serwują wyborne dania rybne i mięsne w okolicy?

 • Bordad’enManel-Barcelona Avenida172Miami Playa
 • Cal-Mansanet Benidormn º7L’Ametlla de Mar
 • Bordad’enManel-Barcelona Avenida172Miami Playa
 • Cal-Mansanet Benidormn º7L’Ametlla de Mar

Gdzie można miło spędzić wieczór przy drinku?

 • Cal-Mansanet Benidormn º7L’Ametlla de Mar
 • Bar laPlaça-AvenidaBarcelona216-Miami-Platja

Gdzie się udać, aby zaspokoić mały (lub duży!) głód?

 • Michał Anioł: Av. Barcelona6821:0009:30, Miami Platja
 • Esclat: Av.Barcelona15821:0009:30-Miami Platja
 • ParcCentral Ave. KardynałVidali Barraquer15 MichelangeloAv. Barcelona6821:0009:30, Miami Platja

Zajęcia dla rodzin:

 •  Aquapolis: główny park wodny z Katalonii, z ponad 20 zjeżdżalniami, 4 duże baseny oraz delfinarium. Wizyta w Aquopolis to znakomita rozrywka dla osób w każdym wieku!
 • Przejażdżka jeepem – przygoda i zabawa w jednym. Więcej informacji oferujemy w naszym lokalnym biurze.

Atrakcje dla par:

 • Port Aventura – jeden z największego parku rozrywki w Europie ( „Europa Park” w Hiszpanii)
 • Rejs katamaranem – a może romantyczny wieczór na pełnym morzu? Nie ma nic piękniejszego niż możliwośc spędzenia uroczych chwil w blasku zachodzacego słońca. Zasługujesz na to!

miami_playaBez względu na to, czy wolicie zwiedzanie, zabawę czy po prostu wypoczynek, na Costa Daurada znajdziecie swój wymarzony dom wakacyjny! Ole!

Wskazówki dojazdu do lokalnego biura:

Samochodem – z Barcelony w kierunku Walencji drogą AP-7. Następnie należy wybrać zjazd numer 38 L’Hospitalet de l’Infant i jechać drogą N-340 w kierunku na Barcelonę przez około 1 km, aż do ulicy Avenida Barcelona numer 216

4 osób lubi ten post.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz