Zalety wypożyczania sprzętu narciarskiego

Skier_9492189Chociaż za oknem jeszcze prawdziwie letnia aura to jednak warto poświęcić chwilę na przygotowanie zimowego wypoczynku. Wielu naszych Klientów już zauważyło, że najfajniejsze oferty w najbardziej okupowanych terminach rezerwują się właśnie teraz. Z przygotowaniem do sezonu zimowego oprócz rezerwacji domu lub apartamentu jak najbliżej stoku wiąże się jeszcze jedno pytanie: kupić czy może wypożyczyć sprzęt narciarski? Poniżej zebraliśmy 10 dobrych powodów dlaczego warto decydować się na tę drugą opcję.

 

Różnorodność

Narciarstwo klasyczne, carving a może snowboard? Kupując zestaw narciarski jesteśmy właściwie skazani na jedną technikę jazdy. A cała przyjemność przecież z testowania nowości! Może Freestyle, freeride lub narciarstwo biegowe? Dzięki możliwości wypożyczania sprzętu macie nieograniczone pole wyboru. Tej zimy na stoku na pewno nie będzie nudno.

Budżet

Kompletny zestaw narciarski – narty, kijki, buty, kask – to koszt minimum 2500 zł. Oczywiście cena różni się od jakości sprzętu. Dlatego jeśli ktoś nie spędza kilku tygodniu w roku na stoku to korzystniej będzie sprzęt po prostu wypożyczyć.

Lżejszy bagaż
Spakować 4 – osobową rodzinę na tydzień zimowego urlopu to nie lada wyzwanie. Dlatego wielu rodziców decyduje się na wypożyczenie sprzętu na miejscu. Zwłaszcza, że wypożyczalnie są zlokalizowane tuż przy wyciągach, dlatego odchodzi jeszcze codzienne noszenie ciężkiego sprzętu z miejsca zakwaterowania na stoki.

Serwis sprzętu
Każdy o tym wie: sprzęt musi być przed każdym sezonem sprawdzony i serwisowany. Jeśli zdecydujecie się wypożyczanie sprzętu online odpadnie Wam jeszcze wizyta w serwisie. Konieczne dane jak wzrost, waga i inne podaje się podczas rezerwacji. W ten sposób sprzęt może być wcześniej przygotowany i można od razu ruszyć na stok.

Możliwość testowania
Szczególnie początkujący narciarze chcą najpierw sprawdzić, czy jazda na nartach będzie sprawiać im przyjemność. Dzięki wypożyczalniom sprzętu nie trzeba na samym początku narciarskiej przygody inwestować w sprzęt, który potem trzeba będzie może sprzedać ze stratą lub jeszcze gorzej – który będzie przez lata zabierał miejsce w piwnicy, aby na koniec i tak skończyć gdzieś na śmietniku.

Konserwacja
Fachowa konserwacja czyli szlifowanie krawędzi czy woskowanie jest wliczona w cenę. Kolejne szlifowane jest również albo gratis albo ze znaczną zniżką.

Ubezpieczenie
Z reguły ubezpieczenie od drobnych szkód wynikających z normalnego użytkowana sprzętu jest wliczone w cenę wypożyczenia sprzętu. Dodatkowo można też na miejscu wykupić korzystne ubezpieczenie od kradzieży lub większych uszkodzeń.

Możliwość wyboru sprzętu z domu
Dzieki platformom online jak Snowell jest możliwość wyboru i rezerwacji sprzętu online. Jest to dziecinnie proste. W ciszy i spokoju można więc wybrać sprzęt w domu, przeczytać dodatkowe informacje na jego temat i zdecydować.

Rabaty
Dzieci rosną tak szybko, że praktycznie co rok trzeba by kupować nowe buty i narty. Bardziej opłaca się więc wypożyczyć. Często można przy tym skorzystać z korzystnych rabatów na przykład przy wypożyczeniu sprzętu dla taty sprzęt dla dziecka jest w korzystniejszej cenie. W Snowell kask dla dziecka jest całkiem bezpłatny.

Prestiż
Trendseterzy i miłośnicy dobrych marek nie wyjadą na stok ze sprzętem nieznanej firmy lub ze sprzętem z zeszłego sezonu. W wypożyczalni można zaopatrzyć się w najnowsze modele nart i butów. Fachowi doradcy na miejscu pomogą w wyborze tych najlepszych modeli.

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz