Wakacje z dziećmi – praktyczne porady

interhome summerWakacje z dziećmi wcale nie muszą być wyzwaniem, wystarczy się do nich odpowiednio przygotować i wybrać ofertę noclegu z udogodnieniami dla dzieci, odpowiednio zaplanować trasę dojazdu oraz mądrze spakować bagaż.

1. Wybierz nocleg odpowiedni dla dziecka

Miejsce docelowe zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Dlatego wybierając się na wakacje z rodziną, warto przyłożyć się do wyboru destynacji wakacyjnej. Z małym dzieckiem, takim do 6 roku życia, lepiej nie nastawiać się na wyjazdy last minute, ponieważ istnieje ryzyko, że nie uda się znaleźć miejsca na parterze, bez schodów i z łóżeczkiem dla dziecka. Najlepiej szukać miejsc przyjaznych rodzinie lub tzw. osiedli wakacyjnych, gdzie znajdują się brodziki i są organizowane animacje. Polecamy nie tylko domki w kompleksach wakacyjnych, oferujących urozmaicone zajęcia rekreacyjne, poczynając od basenu z atrakcjami aż do minigolfa, ale również oferty położone w pobliżu parków rozrywki lub po prostu takie z dużym basenem i placem zabaw bezpośrednio za domem.

2. Sprawdź długość dojazdu lub godziny przylotów i wylotów

Miejsce wakacji dostosuj do możliwości dziecka. Niemowlę do około roku powinno bez problemu przespać większość nocy, zatem wybierzcie miejsce oddalone o ok. 10-12 godzin drogi od domu. Jeśli wybieracie się samochodem, najlepiej wybrać Balaton lub Chorwację. Z dzieckiem 2-4 letnim lepiej nie porywać się na dłuższe trasy, jeśli nie możecie jechać w nocy. Zwykle jest bowiem za duże, żeby przespać drogę, a za małe, aby wytłumaczyć mu, dlaczego nie możemy się zatrzymywać na każde jego zawołanie. W takiej sytuacji lepiej zrobić jeden dłuższy postój w miejscu, gdzie dziecko może się wybiegać i wyładować energię, inaczej nawet 3-godzinna droga na Mazury może okazać się za długa, a nad Bałtyk nierzadko jedzie się jeszcze dłużej. Natomiast jeśli lecicie samolotem, wybierzcie takie miejsca, gdzie loty są w dzień, inaczej dziecko może mieć zaburzony rytm dnia, a w związku z tym być bardziej marudne i płaczliwe, co nie sprzyja wakacyjnemu nastrojowi.

3. Mądrze spakuj bagaż 

HR2205.100a_sBez względu na to, czy wybieracie się w podróż samochodem, czy samolotem, bagaż podzielcie na podręczny i główny.  W podręcznym powinny znaleźć się wszystkie rzeczy potrzebne od zaraz. Jeśli jedziecie z dzieckiem do ok. 2 roku życia koniecznie zabierzcie: mleko, butelka z wodą, chusteczki zwykłe i nawilżane, pieluszka tetrowa, zapasowy smoczek itd. Dobrze, żeby znalazła się również zabawka – ulubiona lub zupełnie nowa, którą dziecko zainteresuje się na jakiś czas. Niepedagogicznie, ale skutecznie – tablet z ulubioną bajką.  Przy locie samolotem, koniecznie sprawdźcie, jaka ilość mleka jest dozwolona, ewentualnie zabierzcie sam proszek i poproście o gorącą wodę na pokładzie.

Przezorny zawsze ubezpieczony. W tym wypadku dobrze potraktować to dosłownie i pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków za granicą. Warto, aby miało uwzględnione koszty ratownictwa oraz transport medyczny do kraju. Sprawdźcie również, gdzie znajdują się najbliższe apteki, przychodnie i szpitale, żeby w razie nieszczęścia nie rzucać się w popłochu do Internetu lub dzwonić do znajomych lub rodziny po pomoc.

5.  Traktuj wakacje z dzieckiem jako wyzwanie, a nie utrudnienie

Urlop z dzieckiem rządzi się swoimi prawami. Jeśli nie wygraliśmy na loterii nadzwyczajnie spokojnego dziecka, które godzinami może patrzeć się na wędrującą obok leżaka mrówkę, to trzeba się liczyć z tym, że godzinne wylegiwanie się na słoneczku raczej nie wchodzi w grę. I bardzo dobrze! W końcu najlepiej opalać się w ruchu, a dzięki bieganiu za uciekającą pociechą możemy dowolnie pozwalać sobie na lody i inne przyjemności bez obawy, że okupimy to dodatkowymi kilogramami. W dodatku nareszcie możemy poszaleć w aquaparku, lepić babki z piasku i oddawać się wszystkim tym rozrywkom, które osobom bez dzieci jakoś nie uchodzą.

Bądź pierwszy, który to lubi.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz