10 powodów by spędzić wakacje w Szwajcarii

Malownicze widoki w Szwajcarii

Szwajcaria, ze względu na góry i dobre warunki narciarskie, kojarzy nam się bardziej z zimą niż latem. W rzeczywistości jednak kraj ten ma równie dużo do zaoferowania turystom w miesiącach letnich. Oto jego główne atuty:

1. Góry. Alpy zapewniają zapierające dech w piersiach widoki i liczne trasy przeznaczone do górskich wędrówek. Szczyty takie jak Eiger, Mönch i Jungfrau w Oberlandzie Berneńskim, czy najpopularniejszy w Szwajcarii Matterhorn stanowią nie lada wyzwanie nawet dla bardziej wprawnych miłośników górskich wspinaczek. Jeśli zaś nie przepadamy za zbyt dużym wysiłkiem fizycznym, wystarczy delektować się pięknym widokiem u podnóży alpejskich szczytów lub pokonać wysokość za pomocą jednej z kolejek górskich.Góry w Szwajcarii

2. Jeziora. Jeziora Genewskie, Bodeńskie, Czterech Kantonów, Neuchatel jak i wiele mniejszych nie tylko idealnie wpisują się w malowniczy krajobraz, lecz tworzą także wyśmienite warunki do uprawiania sportów wodnych jak i relaksu nad wodą.

3. Wodospady i termy. W dolinie Lauterbrunen znajdują się 72 wodospady, w tym bajkowy Staubbach. Inną wodną atrakcją Szwajcarii jest zlokalizowany w miasteczku Leukerbad największy w Alpach kompleks basenów termalnych z 65 źródłami ciepłej wody.

4. Rekreacja. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu? Nic prostszego, gdyż Szwajcaria zapewnia wspaniałe warunki do różnego rodzaju aktywności – od spacerów i jazdy rowerem po górskich szklakach, po żeglarstwo i kajaki. A wszystko to w przepięknych okolicznościach przyrody.

5. Kuchnia. Szwajcaria słynie z pysznych serów. Do najbardziej znanych należy gruyere produkowany od lat w miasteczku Gruyeres w kantonie Fryburg. Główne specjały lokalnej kuchni to fondue (gorący ser z domieszką białego wina), raclette (podgrzewany nad ogniem i podawany na małych patelniach specjalny gatunek sera) oraz rösti (placki ziemniaczane z kiełbasą, jajkiem i serem). Nie zapominajmy również o szwajcarskiej czekoladzie!

6. Winnice. Szwajcarskie wina cieszą się coraz większą popularnością. Winnice Lavaux zostały nawet wpisane na listę UNESCO, a w kantonie Wallis w miejscowości Visperterminen znajduje się najwyżej położona winnica w Europie (650-1150 m n.p.m.).

Centrum Zurychu7. Miasta. Urokliwe starówki, muzea, festiwale, koncerty, zadbane uliczki i kamienice, szereg sklepów i bogate życie nocne – to wszystko oferują szwajcarskie miasta i miasteczka. Berno, Bazylea, Lugano, Genewa, Zurych – te miasta trzeba zobaczyć.

8. Różnorodność kulturowa. Szwajcaria to mieszanka kultur i języków (niemieckiego, francuskiego, włoskiego i retroromańskiego). Dzięki temu kraj o tak niewielkiej powierzchni jest niezwykle zróżnicowany – by się o tym przekonać wystarczy odwiedzić położoną w niemieckiej części kraju Lucernę oraz włoskie miasteczka kantonu Ticino.

9. Zamki. Najbardziej imponującym zamkiem ziemi szwajcarskiej jest położony nad Jeziorem Genewskim średniowieczny zamek Chillon. To z pewnością obowiązkowy punkt na liście lokalnych atrakcji turystycznych.

10. Komunikacja. Podróżowanie po Szwajcarii to czysta przyjemność. Dzięki świetnie rozbudowanej sieci kolejowej, kolejkomDom wakacyjny w Szwajcarii górskim, autobusom czy łodziom dotarcie do najbardziej odległych zakątków tego kraju nie stanowi żadnego problemu. A przy okazji można podziwiać malownicze widoki. Jeden bilet – Swiss Pass pozwala poruszać się bez ograniczeń po całym kraju.

Pamiętajmy również, iż ceny domów i apartamentów w Szwajcarii mogą być w lecie znacznie niższe niż w sezonie zimowym. Warto z tego skorzystać i cieszyć się urokami tego pięknego i przyjaznego kraju!

17 osób lubi ten post.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Interhome na miejscu

Cenimy sobie bliskość naszych Gości, dlatego Interhome oferuje serwis i kontakt na miejscu. Nasz lokalny zespół zapewnia praktyczne wskazówki, szczegółową wiedzę o miejscu pobytu oraz pomoc w różnych językach.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz