Wakacje na własną rękę

Urlop w domu wakacyjnym

Co roku stajemy przed wyborem, jak zaplanować zbliżające się wakacje. Czy wykupić pełen pakiet u touroperatora, czy też zadać sobie więcej trudu i zorganizować wyjazd na własną rękę? Chciałabym przekonać Was do tego drugiego rozwiązania, bo mimo iż bardziej skomplikowane i czasochłonne przed wyjazdem, z pewnością dające większą satysfakcję w trakcie i po pobycie.

Przede wszystkim każdy element podróży możemy dostosować do własnych potrzeb, od miejsca wypoczynku poczynając, poprzez rodzaj transportu, wybór najlepszego rodzaju zakwaterowania, na organizacji czasu i planie zwiedzania kończąc. Być może nie wszystko będzie idealnie, ale z pewnością będzie po naszemu i z pewnym dreszczykiem emocji, co z każdych wakacji uczyni niezapomnianą przygodę. Wspomnienia i wyśmienite zdjęcia gwarantowane!

Jeśli zdecydujemy się na organizację podróży samodzielnie, musimy dokonać kolejnego wyboru: pokój w hotelu czy prywatny dom lub apartament wakacyjny? I tu znowu postawiłabym na rozwiązanie, które pewnie jest większym wyzwaniem, ale daje o wiele więcej możliwości:

Barbecue w domu wakacyjnymPrywatność – w domu wakacyjnym możemy czuć się w pełni swobodnie i robić to, na co mamy ochotę. Nic nas nie ogranicza, ani hałaśliwi sąsiedzi, ani ściśle ustalone godziny posiłków, ani tłumy turystów. Cały obiekt jest tylko do naszej dyspozycji i nikt nie ma prawa nam przeszkadzać. Cisza, spokój, komfort.

Lokalny klimat – mieszkając w zarezerwowanym domu lub apartamencie wakacyjnym w wybranej przez siebie lokalizacji mamy możliwość wtopić się w codzienne życie mieszkańców i poczuć typową dla danego miejsca atmosferę. Wybierając się do małego lokalnego sklepiku na zakupy, czy na obiad do restauracji za rogiem można dowiedzieć się tylu niesamowitych rzeczy! Pogawędki z miejscowymi dostarczą więcej informacji na temat miejsca, które odwiedziliśmy niż niejeden przewodnik. Próbowanie Lokalny klimatregionalnych przysmaków to nie lada przyjemność, po co zatem ograniczać się do hotelowej kuchni…

Przestrzeń – w każdym domu lub apartamencie wakacyjnym mamy do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię lub aneks kuchenny. Jeśli nasz wybór padnie na dom, będziemy mogli cieszyć się większą liczbą pokoi, tarasem, ogrodem, basenem, a nawet własną sauną! Możliwości są praktycznie nieograniczone, wszystko zależy od naszych potrzeb. A jeśli chcemy przyjechać z naszym czworonożnym przyjacielem, nie ma problemu, jest on także mile widziany. Dom z basenem Interhome

Cena – wynajęcie domu lub apartamentu wspólnie z grupą znajomych w znacznym stopniu obniża koszt urlopu. Cena wynajmu za cały obiekt dzielona na każdego uczestnika wyprawy daje kwotę znacznie niższą niż za pobyt w hotelu. Wakacje w gronie dużej rodziny lub przyjaciół to bardzo dobre rozwiązanie – taniej i weselej zarazem :)

A jakie są Wasze doświadczenia wakacyjne? Czy również lubicie wziąć sprawy w swoje ręce i zaplanować wyjazd od A do Z? Z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiedniego zakwaterowania: Chorwacja, Włochy, Hiszpania czy Francja – nasze domy i apartamenty czekają na Was!

14 osób lubi ten post.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Interhome na miejscu

Cenimy sobie bliskość naszych Gości, dlatego Interhome oferuje serwis i kontakt na miejscu. Nasz lokalny zespół zapewnia praktyczne wskazówki, szczegółową wiedzę o miejscu pobytu oraz pomoc w różnych językach.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz