10 rad, jak przeżyć Święta bez stresu

xmas market (2)Chyba każdy lubi tę szczególną, magiczną atmosferę świąt. Niestety najczęściej sami ją burzymy, ponieważ wszystkie przygotowania zostawiamy na ostatnią chwilę, co skutkuje niepotrzebnymi nerwami i ogólnie złym nastrojem. Zamiast się do siebie uśmiechać denerwujemy się na długie kolejki w sklepach i rywalizujemy o najlepszego karpia. A można inaczej! Aby święta przebiegły w spokojnej, pokojowej atmosferze warto pamiętać o poniższych wskazówkach:

 

 

1)    Z optymistycznym nastawieniem jest łatwiej
Postanowienie na dziś – uśmiechamy się i mamy same pozytywne myśli. Tak jest łatwiej i przyjemniej. Trzeba tylko to w sobie wyćwiczyć.

2)    Pomyśl już dziś o prezentach
Wybór będzie większy, żadnych kolejek no i prezenty będą wtedy z pewnością bardziej trafione.

3)    Bądź sobą
W święta naprawdę nie trzeba być perfekcjonistą.

4)    Pogawędki przy grzanym winie
Spotkaj się z dobrymi znajomymi, aby wymienić przedświąteczne pomysły na prezenty i przepisy na świąteczne dania.

5)    Zrób coś tylko dla siebie
Pozwól sobie na relaksujący masaż, gorącą kąpiel, filiżankę aromatycznej herbaty lub na cokolwiek, co sprawia Ci radość.

6)    Zadbaj o właściwe odżywianie i odpowiednia ilość snu
Szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy zestresowani powinniśmy zwracać uwagę na zdrową, lekkostrawną dietę i odpowiednią liczbę godzin snu.

7)    Sprawdź jak dobroczynnie działa świeże powietrze
Idź na spacer, zostaw telefon w domu i rozkoszuj się ciszą i naturą.

8)    Zorganizuj sobie wieczór filmowy
Nawet jeśli masz jeszcze mnóstwo niezałatwionych spraw i zadań do wykonania zaplanuj sobie przyjemny wieczór z dobrym filmem i w dobrym towarzystwie.

9)    Nie zapomnij o oddechu
Świadome wdechy i wydechy mogą zdziałać cuda.

10)    Spędź święta inaczej niż dotychczas
Jeśli nasze rady nie pomogą to polecamy zerwać z przyzwyczajeniami i spędzić nadchodzące święta inaczej i gdzie indziej: w przytulnym domku lub apartamencie w górach, nad morzem lub w wybranym mieście Europy.

1 osoba lubi ten post.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz