Rodzinne wakacje – praktyczne porady

Wakacje z dzieckiem to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza jeśli jedziemy z naszym maluchem po raz pierwszy.  O czym należy pamiętać? Garść przydatnych porad.

Rodzinne wakacje muszą być przede wszystkim bezpieczne. Dlatego po wybraniu odpowiedniego domu lub apartamentu wakacyjnego na rodzinne wakacje, należy zadbać o ubezpieczenie. Wykupując polisę, należy sprawdzić, czy pokryje ona koszty transportu medycznego (tak jak ubezpieczenie oferowane przez Interhome) lub uzyskać w najbliższym oddziale NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ i rozszerzyć ją o pokrycie kosztów transportu medycznego.  Wykupmy także ubezpieczenie samochodu, koniecznie z opcją AC. Podróżując po Europie, nie musimy obawiać się zazwyczaj, że nasze bezpieczeństwo osobiste będzie zagrożone, ale ponieważ sytuacja może zmieniać się dynamicznie, np. w związku z katastrofą naturalną typu powódź lub duże pożary,  warto zaprzyjaźnić się ze stroną Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To tutaj znajdziecie ważne informacje na temat kraju, do którego się wybieracie. Tutaj też pojawiają się aktualne ostrzeżenia dla podróżujących wybierających się za granicę.  Nie poprzestawajmy na jednorazowym sprawdzeniu informacji, lecz zaglądajmy do aktualnych danych co jakiś czas.

Rodzinne wakacje to również spokój ducha, a to może zapewnić odpowiednie przygotowanie do urlopu. Sprawdźmy zatem przede wszystkim, czy  mamy aktualne paszporty lub dowody osobiste. Przypominamy, że nie tylko dorośli, ale również dzieci muszą posiadać ważne dowody tożsamości. W większości krajów europejskich wystarczy okazanie dowodu, zatem jeśli nieco spóźniliśmy się z wyrobieniem odpowiedniego dokumentu, lepiej wnioskować o dowód, ponieważ zwykle wydawany jest o wiele sprawniej niż paszport.

Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednie zaplanowanie podróży. Na miesiąc przed wyjazdem wszyscy nasi Klienci otrzymują Dokumenty Podróży z dokładnym adresem domu wakacyjnego, co pozwala na dokładne zaplanowanie trasy dojazdu.  Współrzędne GPS pomogą dokładnie zlokalizować dom wakacyjny na mapie, co jest niezastąpione wtedy, gdy wybieramy się do niewielkiej miejscowości na przykład gdzieś w Toskanii albo Chorwacji, gdzie często brakuje numerów domów. Wybierając trasę, sprawdźmy, czy po drodze nie ma przeszkód typu roboty drogowe, co może znacząco wydłużyć czas dojazdu, jak również czy wiedzie ona przez odcinki płatne. Winiety na podróż można kupić na granicy, ale znacznie lepiej zrobić to chociażby przez PZMOT, dzięki czemu unikniemy stania w kolejkach.  Jeśli wybieramy się samochodem na wyspę, należy sprawdzić dostępne przeprawy promowe i najlepiej zarezerwować je odpowiednio wcześniej, aby na miejscu w porcie nie okazało się, że wszystkie miejsca są zarezerwowane.

Nieodzownym elementem każdych wakacji jest pakowanie. Należy je zacząć od rzeczy najbardziej potrzebnych/niezbędnych, a przedmioty, które ewentualnie można dokupić na miejscu spakować w ostatniej kolejności. Do najważniejszych rzeczy należą na pewno dokumenty, pieniądze, telefony (koniecznie z wpisanym numerem do osoby odpowiedzialnej za klucze oraz Interhome), polisa ubezpieczeniowa, książeczki zdrowia dzieci, stale przyjmowane leki, apteczka. Jeśli dziecko jest na tyle małe, że jest karmione butelką, należy koniecznie zaopatrzyć się w odpowiedni zapas mleka modyfikowanego, ponieważ produkty dostarczane na poszczególne rynki, mogą się różnić nawet w obrębie jednej sieci sklepów. Dopiero w dalszej kolejności zabieramy rzeczy takie jak aparaty, przewodniki oraz ubrania i buty. Jadąc do Chorwacji pamiętajcie o butach do wody! Nie zapomnijcie również o sprawdzeniu, czy przepisy ruchu drogowego w krajach, przez które będziecie przejeżdżać, nie nakładają na was dodatkowych obowiązków, np. posiadania łańcuchów na koła czy dodatkowych kamizelek odblaskowych dla każdego pasażerów.

Planujcie zatem rozsądnie swoje rodzinne wakacje, nie zapominając oczywiście o zarezerwowaniu jednego z naszych domów lub apartamentów. Mamy dla was:

co wszyscy lubimy najbardziej: promocje: – oferty Last Minute, oferty First Minute, zniżki przy długich pobytach i wiele, wiele innych…

Ferienhaus am Meer
>> Polecane dla rodzin nad morzem

>> Polecane dla rodzin z basenem

>> Rodzinne wakacje z psem
Ferienhaus mit Familie
>> Ośrodki wakacyjne (kempingi)

 

 

 

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz