Pomysły na jesienny urlop w Polsce

Złota polska jesień to idealny moment na poznawanie naszego kraju. Dzieci wracają do szkół, więc wszędzie jest zdecydowanie luźniej, ceny spadają, a co więcej – nie jest jeszcze bardzo zimno, a przyroda sprzyja wypoczynkowi na świżym powietrzu. Gdzie warto pojechać jesienią?

 Na bieszczadzkich szlakach…

PL3862.1k_sWspinaczka na najwyższy szczyt Bieszczad, czyli Tarnicę, jest celem większości osób odwiedzających te urokliwe gór. Jednak nie wszyscy wiedzą, że w pobliżu znajduje się bodaj najpiękniejszy szczyt Bieszczad, czyli Bukowe Berdo. Już od połowy września liście buków czerwienią się, dając niesamowity efekt kolorystyczny na tle żółtych i zielonych liści okolicznych wzniesień. Początkujący wędrowcy na pewno poczują w kościach trudy podejścia, gdyż szczyt choć niewysoki, jest bardzo stromy, a w pobliżu nie ma żadnych barierek i krzewów, które umożliwiałyby przytrzymanie się. Nie ma też żadnej osłony przed wiatrem, więc w czasie deszczu lub silnego wiatru lepiej zachować szczególną ostrożność i maszerować z kijkami. Trud włożony w wejście na to wzniesienie się opłaca, jest stąd naprawdę piękny widok, a ponieważ niemal nigdy nie ma tu tłumów, jest to idealne miejsce na drugie śniadanie i odpoczynek. Tylko uwaga na żmije!

 Bieszczady z Interhome

 „Hej, grzyby, grzyby, przybywajcie do mojej siedziby…”

 1376994_576212789080452_571588922_nJesień to pora roku, która już co najmniej od grudnia jest wyczekiwana przez zapalonych grzybiarzy. Kiedy wreszcie będzie można cieszyć się zapachem prawdziwków, kaniami smażonymi na masełku i schabem z wybornym sosem kurkowym. A skoro grzyby, to oczywiście Mazury. Przede wszystkim dlatego, że okoliczne lasy są wyjątkowo duże i łatwo w nich o znalezienie całych polanek usypanych koźlakami i podgrzybkami, a także dlatego, że jest to już niski sezon, więc ceny noclegów są odpowiednio niższe. My szczególnie polecamy okolice Augustowa i Mikołajek! Także dlatego, że tamtejsze jeziora są pełne ryb, a przecież jesień to czas, kiedy zdarzają się rekordowo duże okonie, płocie, a nawet szczupaki.

 Domy i apartamenty na Mazurach

 Nieznana Wielkopolska

??????????????????????????????? Wielkopolska większości osób kojarzy się wyłącznie z Poznaniem. Niesłusznie. W końcu te tereny to kolebka polskości, a ten, kto jeszcze nie widział Gniezna i Biskupina, powinien koniecznie to nadrobić.  Atrakcją tych terenów są także rozległe bory – raj dla grzybiarzy, a także liczne jeziora. Jednym z piękniejszych jest Jezioro Powidzkie w niespotykanej nigdzie w Polsce krystaliczno czystej wodzie wciąż żyją raki! Obowiązuje tu bezwzględny zakaz poruszania się motorówkami, ale dzięki temu to miejsce jest prawdziwym rajem dla żeglarzy, surferów i wędkarzy. Złowić tu można nie tylko sielawy, ale także przeszło 20 gatunków innych ryb takich jak sieja, szczupak, lin, sum, węgorz, okoń, sandacz.

Wielkopolska z Interhome

4 osób lubi ten post.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz