Narty 2018 z dzieckiem – gdzie pojechać?

FB_Picturepost_1200x900Zbliża się czas, kiedy powoli planujemy zbliżający się okres świąteczno-noworoczny oraz ferie zimowe. Praca i inne codzienne obowiązki powodują, że coraz częściej mamy problem z wygospodarowaniem wolnego czasu dla naszych dzieci. Idealnym momentem, aby spędzić trochę więcej czasu z rodziną mogą być ferie zimowe. Sprawdźmy zatem, gdzie wybrać się z dziećmi podczas ferii zimowych?

Narty z dzieckiem za granicą – przyjemność czy wyzwanie?

Wielu rodziców, którzy sami niekoniecznie są miłośnikami białego szaleństwa, zastanawia się nad tym, czy wprowadzać dziecko w świat nart ze strachu przed wydatkami oraz chorobami. Nic bardziej mylnego – im więcej ruchu na świeżym powietrzu, tym dziecko jest bardziej odporne na zmienne warunki pogodowe (to samo dotyczy zresztą rodziców), a koszty wyjazdu narciarskiego można skutecznie obniżyć. My szczególnie polecamy wynajem dużego domu w jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich – ponieważ ceny w Interhome są cenami za wynajem całego domu lub apartamentu, wystarczy umówić się ze znajomymi lub z rodzicami szkolnych kolegów na wspólny wyjazd, a koszty zostaną podzielone między wszystkich uczestników, co wyjdzie znacznie taniej niż nocleg w hotelu. Na przykład 8-osobowy dom w Austrii można wynająć już za ok 4700 złotych/tydzień, a 8-osobowy dom w Szwajcarii nawet za mniej niż 4000. Szwajcarię polecamy tym bardziej, że nasi klienci otrzymują tam zniżkę na skipassy i rabat na wypożyczenie sprzętu narciarskiego. Zawsze ciekawym kierunkiem jest również Francja, już samo brzmienie nazw takich jak Chamonix czy Val Thorens, powoduje przyjemny dreszczyk i chęć szusowania po – jak zawsze w Sabaudii, czyli w Czterech Dolinach – znakomicie przygotowanych stokach. Zatem jeśli planujecie narty z dzieckiem, koniecznie sprawdźcie nasze oferty wynajmu domów i apartamentów na narty położonych tuż przy stoku lub przystanku skibusa.

Ferie narciarskie w Polsce

Polskie góry to idealne rozwiązanie na narty 2018 z dzieckiem. Jednym z ciekawszych miejsc na wyjazd narciarski z rodziną są Karkonosze: przygotowana jest bardzo dobra baza narciarska z ośrodkami m.in. w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Szczawnie Zdroju oraz Tatry, gdzie najwięcej stoków i wyciągów znajduje się m.in. w Zakopanem, Bukownie Tatrzańskiej czy Falsztynie. Zakopane to również miejsce, gdzie na małych i dużych czeka wiele innych atrakcji niż tylko narty – począwszy od lodowiska, poprzez kino, restauracje i sale zabaw, a skończywszy na wodnym parku rozrywki, czyli Termie Bani. Naturalnie nie zapominajmy również o  Bieszczadach. W okresie ferii zimowych można poznać tę malowniczą krainę z zupełnie innej strony, wyciszyć się i nacieszyć mroźnym, górskim powietrzem.

Narty nad morzem?

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że na narty można wybrać się także na Mazury (tutaj przede wszystkim narty biegowe) oraz nad Bałtyk. Ponieważ Morze Bałtyckie jest tworem polodowcowym, na całym Pomorzu można znaleźć wzgórza, wokół których została zbudowana infrastruktura narciarska, w niczym nie ustępująca tej w górach. Najbardziej znanym stokiem w północnej Polsce jest chyba Łysa Góra w Sopocie, ale  parę ciekawych wyciągów jest również w okolicach najwyższej góry na Pomorzu. Poza tym nad morze warto wybrać się również po to, aby naładować akumulatory oraz wdychać niezbędny dla zdrowia jod, który ma niebagatelne znaczenie po pierwsze dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy, a po drugie dla hartowania organizmu. Nie ma lepszego momentu na zdrowotny pobyt nad morzem niż okres od grudnia do końca lutego, czyli właśnie w terminie ferii zimowych. Jeśli natomiast preferujecie Mazury, proponujemy  stoki w Okrągłem, Gołdapi i Mrągowie. Stacja Okrągłe obejmuje dwa wyciągi i trzy trasy. Wszystkie są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie zaprasza na 2 stoki. Coraz większą popularnością cieszy się także sztuczny stok w okolicy Mikołajek.

Jak widzicie wyjazd narciarski z dzieckiem to okazja do naprawdę znakomitej zabawy i wspólnego spędzania czasu, nie tylko na stokach, ale również poza nim – czekają lodowiska, kryte baseny, sale zabaw i wiele, wiele innych atrakcji, które sprawią, że wyjazd będzie naprawdę niezapomniany. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy najlepszą ofertę noclegów na narty w Austrii, w Polsce, w Szwajcarii, we Francji, w Czechach

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz