Chorwacja – blisko Polski i z piaszczystą plażą

HR51_5302Chorwacja to piękny kraj, który od kilku lat jest w Polsce coraz bardziej popularny. Jednakże wiele osób wybiera częściej wakacje we Włoszech lub urlop w Hiszpanii, gdyż obawiają się najczęstszych w Chorwacji żwirowych, kamienistych i betonowych plaż. Owszem, plaże żwirowe przeważają, ale piaszczyste plaże w Chorwacji są i spokojnie mogą konkurować z tymi powszechnie znanymi we Włoszech czy Hiszpanii. Mamy nadzieję, że ta lista pomoże wam w podjęciu decyzji o wyborze miejsca na niezapomniane wakacje.

Istria: położony najbliżej Polski półwysep najpiękniejsze piaszczyste plaże są w okolicy miejscowości Umag.

Kvarner:

Wyspa Krk: piaszczyste plaże przy Zatoce Klimno: Meline, Soline i Komoriska i naprawdę piękna plaża Slivanjska blisko miasteczka Rudine. Krk jest połączony ze stałym lądem mostem  – opłata za samochód osobowy około 30 Kuna.

Wyspa Pag – piaszczysta plaża Sv Duh zlokalizowana 10 km na wschód od miejscowości Novalja. Plaża Trincel natomiast położona jest niedaleko Starej Novalji i oferuje wiele  atrakcji dla turystow.

Wyspa Rab a na niej w miejscowości Lopar Rajska Plaza, czyli 2 km wspaniałego piasku. Plaża doskonale zorganizowana, z licznymi atrakcjami dla dużych i małych. Niestety w sezonie trudno znaleźć tam miejsce, ponieważ turyści z całej plaży wybierają właśnie to miejsce. Dobra informacja: niedaleko miasteczka Lopar znajdują się jeszcze  inne, mniejsze, ale zapewne  mniej uczęszczane plaże Sahara, Ciganka i Stolac.

Wyspa Susak w Zatoce Kvarnerskiej  to jedna, wielka,  piaszczysta plaża.

Dalmacja Północna:

Wyspa Ugljan położona niedaleko Zadaru. Na wyspie do wyboru mamy 3 plaże Sabusa, KostanjJelenica  a dostać się na nie najlepiej promem z Zadaru do miejscowości Kukljica. Plaże oddalone są od tej miejscowości około 15 min spacerkiem.

Nin i okolice. Miasteczko Nin oddalone jest około 18 km od Zadaru i jest to miejscowość typowo turystyczna. Cała arena Ninu obfituje w piaszczyste plaże. Najbardziej znana to Ninska Laguna idealna dla rodzin z małymi dziećmi i dla starszych osób. Zatrzymać można się  w Privlace lub Zatonie.

Wyspa Dugi Otok oddalona 1,5 godziny promem z Zadaru. Piaszczyste plaże zlokalizowane są przede wszystkim na północy wyspy np. piękna plaża Saharun.

Dalmacja Środkowa:

Okolice Trogiru: plaże w zatoce Saldun w okolicach miasteczka Okrug Gornji. Plaża obfituje w liczne atrakcje dla dużych i małych. Ci jednak, którzy bardziej poszukują spokoju i ciszy powinny wybrać się na wyspy Drvenik Veli lub Drvenik Mali  – aby dostać się na tamtejsze piaszczyste plaże wystarczy wypożyczyć łódkę.

Riwiera Omis rozciąga się na długości 35 km na południe od Splitu. Najpiękniejsze plaże zlokalizowane są pomiędzy Omis a Dugi Rat. Najbardziej znana plaża znajduje się w miejscowości  Duce.

Wyspa Hvar i plaża Mlaska 3,5 km od miasteczka Sucuraj.

Dalmacja Południowa:

Orebic położony na półwyspie Peljesac 2,5 godziny jazdy samochodem od Dubrovnika. Najbardziej znaną plaża w okolicy Orebica jest Trstenica .

Okolice Dubrovnika : plaża Lapad a na plaży restauracja, kawiarnie i bary.

Wyspa Korcula – plaże Bili Zal i Przina  zlokalizowane blisko miasteczka Lumbarda

Wyspa Lopud, plaża Sunj. Można się na nią dostać łódkami, które wypływają z portu Dubrovnik Gruz.

Wyspa Vis i plaże Stoncica, Zaglav. Sama wyspa jest idealnym rozwiązaniem dla podróżnych poszukujących spokoju i wyciszenia.

Chorwacja blisko Polski to jedno z najlepszych miejsc na wakacje z dojazdem własnym. A dzięki Interhome taki wyjazd może byc jeszcze tańszy! Po pierwsze – wszystkie ceny na naszej stronie podawane są za cały dom lub apartament dla maksymalnej liczby osób, a zatem koszty pobytu dzielone są między wszystkich uczestników dojazdu. Po drugie – gdy wszystkie biura podnoszą ceny z powodu drożejącego dolara, my wprowadziliśmy właśnie wiosenną promocję i obniżyliśmy wszystkie ceny na wyjazdy zagraniczne o 7%! Po więcej informacji odsyłamy na naszą stronę internetową. Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą w Chorwacji.

4 osób lubi ten post.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz