10 aplikacji przydatnych podczas wakacji

Codziennie na rynku pojawiają się nowe aplikacje na telefon. Są ich tysiące i często trudno znaleźć wśród nich te naprawdę przydatne. My podjęliśmy się tego zadania i aby zaoszczędzić Wam czasu wybraliśmy 10 ciekawych aplikacji, które mogą przydać się podczas urlopu.  Wszystkie są bezpłatne i dostępne zarówno na IPhona jak i  Androida.

Gogobot – City & Travel Guide

Pomocna aplikacja, któa pokazuje gdzie w okolicy można coś zjeść, zwiedzić czy wziąć udział w jakimś wydarzeniu. Wyniki można filtrować według odległości od miejsca aktualnego pobytu.

Schwajcarskie parki (Schweizer Pärke)

Najpiękniejsze trasy wędrówek pieszych, rowerowe i propozycje wycieczek dla całej rodziny. Przegląd szwajcarskich parków, wydarzeń kulturalnych. W regionach bez dostępu do sieci trasy są dostępne też offline – wystarczy wcześniej ściągnąć wybraną propozycje wycieczki. Wszystkie trasy są osiągalne transportem publicznym.

SkyMap

Umożliwia rozpoznanie gwiazd i planet, gdy telefon jest zwrócony w stronę nieba. SkyMap, aby zidentyfikować obiekty dopasowuje się automatycznie do ekranu. Aplikacja znajduje też konkretne planety i gwiazdy po wpisaniu ich nazwy.

MapMyFitness

Dzięki wbudowanej technologii GPS biegacze, miłośnicy jazdy rowerem lub wędrówek mogą teraz dokładnie śledzić swoje osiągnięcia. Mają też dostęp do bazy danych z lokalnymi trasami, materiałów szkoleniowych, propozycji imprez itp. Poza tym dane mogą być importowane z ponad 400 kompatybilnych urządzeń jak Jawbone, Garmin, Polar i Fitbit

LibriVox

Dostęp do ponad 15.000 bezpłatnych audiobooków – bestsellery, klasyki gatunków. Sortowanie możliwe według tytułu, autora, gatunku lub haseł. Przydatnym dodatkiem jest SleepTimer.

KofferPacken (Lista rzeczy do spakowania)

Nigdy więcej problemów z pakowaniem! Obszerna lista artykułów podzielonych na kategorie np. Odzież, kosmetyki, apteczka i inne. Można tworzyć swoje listy i je nazywać np. kemping, podróż służbowa, zwiedzanie miasta). Praktyczne: listy mogą być przesyłane mailem.

Wifi Finder

Pomocne za granicą ponieważ pomaga uniknąć olbrzymich rachunków telefonicznych wynikających z roamingu. Wyszukuje bezpłatne i płatne sieci w okolicy. Wyniki można filtrować wg. lokalizacji (kawiarnia, hotel itd.) lub dostawcy. Dostępna na telefony, tablety i komputery.

WhatsApp

Komunikator pozwalający wymianę informacji bez płacenia za smsy.

Milionerzy

Kto od zawsze chciał wziąć udział w tym słynnym teleturnieju teraz może się do niego przygotować. Dostępna w wielu językach i oferuje mnóstwo pytań. Można wybierać poziomy trudności.

Duolingo

Nauka języków w formie zabawy. Idealne rozwiązanie na długą podróż. Zabawa dla całej rodziny.

 

 

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz