Zima w ciepłych krajach

Białe szaleństwo na stokach nie jest w Twoim stylu i dlatego zastanawiasz się jak i gdzie spędzić ferie zimowe bez nart. Istnieje wiele możliwości na spędzenie urlopu w zimowych miesiącach dokładnie tak jak lubisz, a przy tym często w bardzo atrakcyjnej cenie. Oto nasze podpowiedzi, które pomogą zdecydować Ci o kierunku wczasów. Zima w ciepłych krajach? Kierunek Skandynawia? Sprawdź.

 

1. Slow travel na wybrzeżu bałtyckim

Oblegane latem plaże polskiego Bałtyku, w okresie zimowym pustoszeją. Dla wszystkich, którzy poszukują prawdziwego odpoczynku od gwaru, tłumów turystów i szukają cichych, spokojnych miejsc, gorąco polecamy wynajem apartamentów na polskim morzem. Prestiżowa Jurata, elegancki Sopot, czy malownicze Pobierowo albo Ustronie Morskie zapewniają przyjemny spokój. W Łebie można wybrać się na spacer po ruchomych wydmach, zaś z Jastrzębiej Góry lub Władysławowa zrobić sobie wycieczkę na Półwysep Helski. W każdej z nadmorskich miejscowości można delektować się przyjemnymi spacerami wydłuż brzegu.

2. City break w Polsce i Europie

W zimowe ferie można wybrać się na krótki wypad do największych miast w Polsce i Europie. Nikt przecież nie mówi, że w trakcie zimowych wakacji możesz wyjechać tylko raz. Polecamy tę formę wszystkim, którzy poszukują ciekawego urozmaicenia dwutygodniowego pobytu np. w górach lub właśnie wrócili z wyjazdu na narty i mają ochotę na zwiedzanie. KrakówTrójmiasto lub Warszawa oferują wiele ciekawych atrakcji turystom. Niewątpliwie atrakcyjną ofertą będzie też weekend spędzony w ParyżuBarcelonieRzymie czy Londynie.

3. Relaks w ciepłych krajach

Podczas, gdy w Polsce temperatura jest bliska 0 stopni, a z nieba sypie śnieg, miłośnicy ciepłego klimatu mogą wybrać się na południe Europy. Cypr, hiszpańskie Costa del Sol, a także wyspy greckie (KretaKosCykladyRodos) zapewnią przyjemne słońce. Kąpieli w morzu i słońcu można w ferie zimowe zaznać w Afryce Południowej, na Mauritiusie, czy w Omanie. Popularnym kierunkiem stają się także Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie panują wyjątkowe warunki do plażowania, ale również luksusowych zakupów.

4. W sam środek zimy

Wszystkim, którzy poszukują prawdziwej zimy, dużo mroźniejszej i bardziej srogiej niż ta w Polsce, proponujemy wyjazdy w kierunku Północy. Ferie zimowe w Finlandii lub Kanadzie, to okazja do odkrycia na własnej skórze srogich mrozów oraz wysokich opadów śniegu. Ponadto w Finlandii lub Norwegii będziesz mieć okazję do polowania na zorzę polarną, jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk przyrody. Warto więc skusić się na rezerwację noclegów na dalekiej Północy, gdzie
szansa na „upolowanie” zorzy jest większa niż np. w Oslo.

 

5. Wypoczynek w SPA

Prawdziwe odprężenie w środku ferii zimowych możesz poczuć wynajmując apartamenty w obiekcie z ofertą SPA. Sauna i jacuzzi powoli w pełni się zrelaksować i rozluźnić mięśnie ciała oraz uwolnić umyśl o napięcia. To świetna propozycja na chwile relaksu po dniu spędzonym na trekkingu górskim, jak i doskonała okazja do błogiego lenistwa po intensywnym okresie w pracy. Wypoczynek w obiekcie ze strefą SPA można połączyć z odkrywaniem regionalnej kuchni i kultury.

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz