Babie lato w górach

Hiking im KleinwalsertalLato powoli ustępuje miejsca wspaniałej, barwnej jesieni. To idealny czas na wypad w góry. A górskie słońce kusi nie tylko zapalonych miłośników wspinaczki czy kolarstwa. Prawdziwą przyjemność, relaks dla ciała i ducha znajdą w górach też początkujący traperzy, dla których wakacje nad morzem i leżenie plackiem na plaży to niekoniecznie idealna forma spędzania urlopu.

CH_Kuh1924403MO wyjątkowości alpejskiego i subalpejskiego krajobrazu stanowi jego różnorodność.  Nigdzie indziej natura nie oferuje tak wiele – iskrzące się w słońcu jeziora, soczysto zielone łąki i pastwiska, na których pasą się szczęśliwe krowy niczym z ze znanej chyba wszystkim reklamy.  I oczywiście majestatyczne górskie szczyty pokryte praktycznie przez cały rok śniegiem lub lodowce, gdzie warunki narciarskie trwają przez cały rok, jak na przykład w Zermatt, Engelbergu, Saas Fee (CHF), Kaprun (A).

 

Tak, tak, jaka sielanka, pomyślicie. A ja dodam jeszcze coś. Nawet jeśli nie macie ochoty na wyczerpujące wspinaczki górskie a chcecie jedynie nabrać sił i nowej energii witalnej to w górach na pewno znajdziecie idealną formę relaksu – na przykład kąpiele w basenach termalnych czy zabiegi Spa w austriackich Bad Hofgastein, Bad Kleinkirchheim, szwajcarskim Leukerbad czy Ovronnaz. A może po takim relaksacyjnym  rytuale nabierzecie ochoty na zrobienie czegoś szalonego? Może lot na paralotni lub spływ kajakowy? Jak widać w górach nie da rady się nudzić. Pośród przepięknych widoków i w tak przyjemne dla człowieka temperaturze powietrza odpoczywa się najlepiej a ze zregenerowanymi siłami będzie łatwiej przeżyć czekające nas przesilenie.

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz