Wakacje 2018 we Włoszech

Zdarza się nam, że słyszymy od Klientów – a nie, we Włoszech (Grecji/Hiszpanii/Portugalii) już byliśmy. Teraz szukamy czegoś innego. Tymczasem nie wystarczy być w Toskanii czy na Sycylii, aby poznać całe Włochy. Florencja, Wenecja, Rzym, Neapol… Każde z tych miast ma zupełnie inny klimat, historię, atmosferę…  Dzisiaj zabierzemy was w podróż po Włoszech, zarówno po tych bardziej znanych okolicach, jak i tych, o których być może nigdy nawet nie słyszeliście, a są naprawdę godne uwagi. Czytajcie i już dzisiaj zaplanujcie swoje własne wakacje 2018 we Włoszech.

Urlop w Marche (Serra de Conti)

Region Marche znajduje się w pobliżu Veneto, ale jego krajobraz w niczym nie przypomina mekki turystycznej. Na żwirowych plażach znajduje się o wiele mniej turystów, a życie płynie znacznie wolniej. Jeśli zatem chcecie odwiedzić Włochy, a zarazem oderwać od zgiełku i skupić raczej na życiu wewnętrznym, koniecznie odwiedźcie region Marche, a zwłaszcza malowniczą miejscowość Serra de Conti. Znajduje się tam muzeum,  jakiego nie widziałam do tej pory, a mianowicie Muzeum Sztuki Monastycznej. Wyjątkową atrakcją tego miejsca jest sposób zwiedzania, a mianowicie rodzaj słuchowiska radiowego, które przybliża nam historię zakonu sióstr klarysek – jak żyły na co dzień. W dobie Internetu i zwiedzania 3D może się to wydawać mało atrakcyjne, lecz wierzcie mi – naprawdę można się poczuć jakby się żyło dziesiątki lat temu. Naturalnie w muzeum znajdują się również oryginalne sprzęty używane przez klaryski. Tak muzeum, jak i miejscowość są maleńkie, ale na długo pozostają w pamięci. Nawet jeśli jednak nie wybierzecie się do tego miasteczka, region Marche jest cały godny uwagi – można tam znaleźć malownicze miasteczka oraz winnice przypominające te toskańskie, tętniące życiem miasta i malutkie porty rybackie.

PS. Zanim wybierzecie się do Marche, nie zapomnijcie o zarezerwowaniu domów i apartamentów wakacyjnych w Marche

Neapol i okolice (Capri, Pompeje)

Jeśli szukacie pomysłu na niskobudżetową wycieczkę, wybierzcie się do Neapolu. Poza sezonem można upolować loty dosłownie za kilkadziesiąt złotych, a nawet w lutym temperatury powietrza oscylują w okolicach 15 stopni, jest to zatem idealny moment na zwiedzanie. Czym Neapol zapisze się w pamięci. Oczywiście – pizzą. Znajduje się tutaj najstarsza nadal działająca pizzeria na świecie L’antica Pizzeria. Kolejki czekających ciągną się kilometrami, ale zdecydowanie warto. Jak powiedziała nasza koleżanka z biura, Ania: „Najlepsza pizza, jaką jadłam w życiu”. Co ciekawe – menu składa się tylko z dwóch rodzajów pizzy, a cena wynosi od 2 do 5 EUR. Nie, to nie pomyłka, te pizze naprawdę można zjeść za mniej więcej 10-25 złotych. Będąc w Neapolu, obowiązkowo należy udać się na wycieczkę na Capri. Nazwa wyspy może i jest mało romantyczna, ale za to widoki wynagradzają wszystko: bajecznie kolorowe lub dziewiczo białe kamieniczki, wąskie uliczki, kwiaty i śródziemnomorska roślinność, no i to lazurowe niebo… Innym ważnym punktem każdego pobytu w tych okolicach powinno być zobaczenie Pompei.

Sprawdźcie nasze propozycje na urlop w okolicach Neapolu

 Wśród winnic, czyli Toskania/Montelupo Fiorentino i Vinci

Większe miejscowości i zabytki w Toskanii zna i wymienić jednym ciągiem może chyba każdy – Piza i Plac Cudów, Siena i Piazza del Campo, wieże w San Gimignano, Ponte Vecchio, Galeria Ufizzi i wiele, wiele innych we Florencji…  Tymczasem jest w Toskanii, a zwłaszcza w regionie Chianti wiele mniejszych miasteczek, które nie są zbyt tłumnie odwiedzane przez turystów, a można w nich naprawdę wiele zobaczyć. Jednym z takich miejsc jest Vinci, gdzie znajduje się m.in. dom i muzeum Leonarda da Vinci. Muzeum jest wręcz spektakularne, ponieważ zostało w nim odtworzonych na podstawie rysunków i szkiców wiele z wynalazków Leonarda. Są i machiny latające, jest i olbrzymi model człowieka wirturwiańskiego. Innym ciekawym miejscem jest miasteczko Montelupo Fiorentino, położone ok. 20 km od Florencji. Znajduje się tutaj m.in. niezwykłe muzeum ceramiki, gdzie można znaleźć wszystko od naczyń codziennego użytku, takich jak oliwiarki czy miseczki, aż po prawdziwe dzieła sztuki np. wazony i ozdobne misy.

Zarezerwuj już dzisiaj domy lub apartamenty w okolicy Florencji i ciesz się niepowtarzalną atmosferą panującą wśród winnic i wzgórz.

Wakacje 2018 we Włoszech – garść inspiracji

A jakie są wasze pomysły na wakacje 2018 we Włoszech? Wyspy Toskańskie, np. Elba, czyli miejsce zesłania Napoleona Bonaparte.  Abruzja? Apulia, gdzie można zobaczyć jedyne i absolutnie unikatowe na świecie budowle zwane trulli, czyli domki z charakterystycznymi kamiennymi dachami w kształcie szpiczastego stożka? A może Liguria i krótka wycieczka na Lazurowe Wybrzeże? Podzielcie się z nami swoimi propozycjami.

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz