Urlop nad Bałtykiem

Termin urlopu się zbliża, a wakacje wciąż niezaplanowane? Kuszą i malownicze wzgórza Toskanii, i słoneczna Andaluzja. Nęci Madera oraz wypoczynek w domkach nad Balatonem. A może w tym roku dać jednak szansę naszemu ukochanemu choć niekiedy trochę zimnemu Bałtykowi? W końcu gdzie jeszcze znajdziemy takie piękne zatoczki, wydmy oraz malownicze wioski rybackie. W tym roku zachęcamy do spędzenia wakacji w Niemczech, na malowniczym Bornholmie oraz naturalnie w Polsce. Sprawdźcie, co dla was znaleźliśmy na wasz wymarzony urlop nad Bałtykiem .

Wybrzeże Bałtyckie w Niemczech

Wybrzeże Bałtyckie w Niemczech kusi przede wszystkim czystością i iście niemieckim porządkiem. Długie, piękne, zadbane piaszczyste plaże z możliwością wypożyczenia koszy to znak rozpoznawczy niemieckich miejscowości nadbałtyckich. Nasze biurowe koleżanki chwalą również to, że są one stosunkowo mało uczęszczane i niekiedy można się poczuć niemal jak na bezludnej wyspie. Naturalnie nie ma róży bez kolców – korzystanie z plaż w większych kurortach w Niemczech często jest płatne, zarówno samo wejście, jak i korzystanie z serwisu plażowego. Nie są to jednak wygórowane kwoty – koszty wynoszą zwykle zaledwie kilka euro, a nie jest to wygórowana cena za możliwość korzystania z całej plażowej infrastruktury. W mniejszych miejscowościach bez problemu można jednak znaleźć także plaże bezpłatne. Niebagatelną zaletą urlopu w Niemczech jest również brak problemów komunikacyjnych – z większością Niemców bez problemu dogadamy się po angielsku.  Wybierając się na urlop do Niemiec koniecznie weźcie pod uwagę Weisserhauser Strand – zlokalizowany w pobliżu przepięknej piaszczystej plaży kompleks basenów, porównywalny do tego zlokalizowanego pod Berlinem.

Wakacje na Bornholmie

Latarnia morska, Jutlandia, Dania

Duńska wyspa Bornholm jest – tak jak cała Skandynawia – krainą pełną niesamowitych kontrastów, miejsc, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, gdzie przyroda jest nadal najważniejsza, a mieszkańcy z radością witają każdego podróżnika. Tutaj znajdziecie niespotykaną w Europie liczbę elektrowni wiatrowych i ścieżek rowerowych, ponieważ świadomość i nastawienie proekologiczne Duńczyków jest wręcz przysłowiowe. Tutaj naprawdę trudno znaleźć papierek na ulicy, a czystość powietrza jest fantastyczna. Dodatkowym atutem tej lokalizacji są naturalnie plaże – szerokie, piaszczyste i – oczywiście – czyste. Południe wyspy to prawdziwy raj dla amatorów plażowania, tymczasem północ wybierają raczej miłośnicy łowienia ryb. Bornholm to bowiem również raj dla wędkarzy. Licencję wędkarską można kupić na przykład przez Internet i całymi dniami delektować się ciszą i spokojem, a także cieszyć z kolejnych okazów, prym wiodą śledzie, dorsze, łososie i pstrągi morskie. Na północnym krańcu wyspy oglądać można ponadto największe w Skandynawii ruiny zamku średniowiecznego – Hammershus. Osobiście, jako miłośniczka grzybobrania, polecam Bornholm na urlop jesienią – bogactwo grzybów jest tutaj tak duże, że wielu turystów przyjeżdża na Bornholm wyłącznie na grzyby.

Urlop nad Bałtykiem

Wakacje nad Bałtykiem to pozycja obowiązkowa każdego Polaka. Nasze wybrzeże bałtyckie jest tak długie i różnorodne, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Nad Zalewem Wiślanym króluje Krynica Morska i okoliczne miejscowości takie jak Leśniczówka czy Piaski. Lokalną atrakcją są smażalnie ryb, gdzie są serwowane ryby świeżo z połowu. Warto chociaż raz spędzić urlop na Półwyspie Helskim, gdzie punktem obowiązkowym jest wycieczka do latarni Morskiej. Nie sposób również nie odwiedzić Trójmiasta, gdzie liczba atrakcji – począwszy od Muzeum Morskiego, poprzez  fontannę Neptuna, majestatycznego Żurawia i stoczniowych dźwigów , sopockie molo aż po  gdyński klif, okręt Błyskawica i żaglowiec „Dar Pomorza”. W razie deszczu można zaś udać się do parku trampolin, gdzie  jest mnóstwo małych sportowych  i wielkich trampolin, baseny z gąbkami czy piłeczkami. Nie zapominajcie również o innych ciekawych nadmorskich miejscowościach. My szczególnie polecamy kompleksy wakacyjne w Pobierowie, Mielnie, Ustroniu Morskim – baseny, place zabaw i wiele innych atrakcji to przepis na udane wakacje z rodziną.

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz