TOP 5, czyli przegląd roku 2013

W 2013 roku 550 tys. turystów, w tym 40 tys. z Polski spędziło swój urlop z Interhome. Oto 5 najciekawszych trendów, które zaobserwowaliśmy w minionym roku.

5 najchętniej odwiedzanych krajów:

 1. Chorwacja Domy i apartamenty w Chorwacji
 2. Włochy
 3. Austria
 4. Hiszpania
 5. Francja

Polscy Klienci najchętniej rezerwowali domy i apartamenty wakacyjne w Chorwacji, we Włoszech i w Austrii. Łącznie kraje te odwiedziło 70% osób wyjeżdżających z Interhome. W Chorwacji ulubionym kierunkiem turystycznym była Dalmacja Środkowa, we Włoszech Toskania, w Austrii Tyrol, w Hiszpanii Costa Brava, zaś we Francji Lazurowe Wybrzeże.

5 najpopularniejszych kurortów narciarskich:

 1. Längenfeld w Ötztal (Tyrol, Austria) Domy i apartamenty w Tyrolu
 2. Fügen w Zillertal (Tyrol, Austria)
 3. Kaltenbach w Zillertal (Tyrol, Austria)
 4. Pinzolo (Trentino-Południowy Tyrol, Włochy)
 5. Ischgl (Tyrol, Austria)

Jeżeli narty, to przede wszystkim w Tyrolu. 4 na 5 najczęściej wybieranych ośrodków narciarskich znajduje się w austriackim Tyrolu, tam z kolei największą sympatią naszych Gości cieszy się dolina Zillertal.

5 najpopularniejszych regionów w sezonie letnim:

 1. Toskania Domy i apartamenty w Toskanii
 2. Dalmacja Środkowa
 3. Dalmacja Północna
 4. Istria
 5. Kvarner

Mimo, iż włoska Toskania to lider jeśli chodzi o cel wyjazdów wakacyjnych, najsilniejszą grupę stanowią jednak regiony chorwackie, które zajęły kolejne pozycje. Ciekawe, czy w 2014 Chorwacja nadal będzie wzbudzać tak duże zainteresowanie?

5 najczęściej rezerwowanych domów:

 1. HR4910.330.3 (Trogir, Chorwacja) Apartament Trogir Chorwacja
 2. HU9737.497.1 (Buk-Thermal, Węgry)
 3. AT6166.20.3 (Fulpmes, Austria)
 4. AT6283.220.3 (Hippach, Austria)
 5. HR6100.112.1 (Makarska, Chorwacja)

Najchętniej rezerwowanym obiektem z oferty Interhome był w ubiegłym roku apartament dla 3 osób w chorwackiej miejscowości Trogir. Dalsze miejsca zajęły domy i apartamenty na Węgrzech, w Austrii i Chorwacji.

5 najważniejszych serwisów społecznościowych (wizyty na www.interhome.pl przez odesłanie z sieci społecznościowych):

 1. Facebook
 2. GoldenLine
 3. Google+
 4. Nk.pl
 5. YouTube

Wcześniej wrażeniami z wakacji dzieliliśmy się osobiście, teraz coraz większą rolę odgrywają w tym media społecznościowe. Miło nam, że polecacie nas swoim znajomym.

Tak w dużym skrócie wyglądał rok 2013. Mamy nadzieję, że 2014 będzie równie ciekawy i owocny. Dziękujemy, że jesteście z nami!

12 osób lubi ten post.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Interhome na miejscu

Cenimy sobie bliskość naszych Gości, dlatego Interhome oferuje serwis i kontakt na miejscu. Nasz lokalny zespół zapewnia praktyczne wskazówki, szczegółową wiedzę o miejscu pobytu oraz pomoc w różnych językach.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz