Sylwester w miastach Europy

Capodanno RomaNie warto tracić czasu na tworzenie listy noworocznych postanowień. Lepiej wykorzystać chwilę i zaplanować sylwestrową imprezę w wymarzonym mieście Europy. Taki wyjątkowy start w Nowy Rok będziecie z pewnością długo wspominać.
Gdybyśmy chcieli wymieniać teraz wszystkie atrakcyjne miasta i miasteczka, które proponują mieszkańcom i gościom spektakularne pokazy fajerwerków, imprezy pod gołym niebem i wiele więcej atrakcji aż do samego rana, to lista byłaby nieskończenie długa. Nie wspominawszy już tutaj nawet o atrakcjach turystycznych, które metropolie mają do zaoferowania w pierwszych dniach Nowego Roku. Dlaczego więc nie skorzystać z tych zaproszeń?
Co sądzicie o Sylwestrze w Londynie, Barcelonie czy Rzymie?

Nowy Rok w Londynie

Zwiedzanie angielskiej stolicy jest niewątpliwie atrakcyjne przez cały rok. Ale czy mieliście już okazję świętować  Sylwestra z Brytyjczykami? Kiedy 31.12 punktualnie o północy zabrzmi Big Ben zapowiadając Nowy Rok w całym Londynie wystrzelą korki szampana a niebo nad Tamizą rozświetlą sztuczne ognie, które można podziwiać z wielu punktów widokowych wzdłuż rzeki. Najlepszy widok na ten festiwal światła jest w lewego brzegu. Lokalne imprezy odbywają się też na Trafalgar Square, na licznych zabawach maskowych i kostiumowych przy muzyce na żywo. W Nowy Rok natomiast warto wziąć udział w największej na świecie paradzie noworocznej wzdłuż Tamizy między Parliament Square a Berkeley Square. Start o 12:00. Każdego roku bierze w niej udział ponad 10.000 uczestników, przedstawicieli ze wszystkich 33 dzielnic Londynu.

Buon Anno Nuovo w Rzymie

W wiecznym mieście Nowy Rok wita się niezwykle hucznie. Włosi lubią się bawić, cieszyć i spędzać swoje „Capodanno“  na koncertach, imprezach tanecznych, podczas występów i pokazów sztucznych ogni.  Zbierają się tłumnie w miejscach publicznych, w sercu starego miasta lub w restauracjach, które przygotowują specjalną ofertę sylwestrową, w modnych klubach, na dyskotekach lub organizują prywatne imprezy. Macie ochotę przyłączyć się do tej zabawy? Nie ma problemu. Duże place (Piazza del Campidoglio, del Colosseo, Novona, del Popolo, itd.) to popularne miejsca spotkań dla młodych i nieco starszych i zawsze dużo się tutaj dzieje. Kto nie chce świętować w historycznym centrum Rzymu lub do późnych godzin nocnych wędrować po klubach na Via Condotti i Via Vittorio Veneto może równie przyjemnie spędzić czas w romantycznej scenerii Schodów Hiszpańskich lub na schodach przed kościołem Trinita dei Monti. Można też wspiąć się na wzgórze Monte Pincio skąd rozciąga się wspaniały widok na Rzym aż do Bazyliki Świętego Piotra, gdzie tradycyjnie 1-go stycznia Msza Święta odprawiana jest przez Papieża. Przy okazji: Dość nietypowa, lokalna rzymska tradycja każe wyrzucać w Sylwestra jedzenie z okien i balkonów. Warto zachować ostrożność!Wskazówka: modne miejsce spotkań miłośników spektakularnych pokazów fajerwerków z przepiękną oprawą muzyczną  to Piazza del Popolo.

Feliz Año Nuevo in Barcelona

W barwnej hiszpańskiej metropolii nad Morzem Śródziemnym okazji do świętowania Sylwestra i Nowego Roku jest bez liku. Hucznie obchodzona „Nochevieja“ (noc sylwestrowa) rozpoczyna się w Barcelonie  zmroku i trwa do wczesnych godzin porannych.  Tradycyjnie świętowanie rozpoczyna się od kolacji jedzonej w kręgu rodziny i przyjaciół. Toast noworoczny wznosi się natomiast na ulicach nawet z nieznajomymi.
Najgorętsze miejsca, do których ciągną mieszkańcy i turyści chętni do hucznej zabawy to Placa Catalunya,  na którym odbywa się oficjalna zabawa sylwestrowa z pokazem fajerwerków oraz słynny deptak Las Ramblas. Świętuje się zresztą w wielu innych miejscach w Hiszpanii: na Placa de les Glories Catalanes, wśród spektakularnie oświetlonych wieżowców, na Torre Agbar, na którego fasadzie wyświetlony jest ogromny zegar czy podczas sylwestrowej kolacji w panoramicznej restauracji na Torre de Collserola lub podczas koncertu noworocznego w Palau de la Musica Catalana.

Wskazówka: z lokalnej góry Montjuic lub z zaprojektowanego przez słynnego architekta Gaudiego Parku Güell można rozkoszować się wspaniałym widokiem na oficjalną miejską imprezę sylwestrową.  Na Piazza del Sol, punktualnie o północy kiedy biją dzwony kościelne trzeba przy każdym uderzeniu zjeść jedno grono. To przyniesie szczęście w nadchodzącym roku.

Zespół Interhome życzy udanej zabawy sylwestrowej oraz wiele sukcesów, szczęścia, zdrowia, miłości w Nowym Roku.

Tekst: Anita Baechli

P.S. A w wolne, świąteczne dni można też wykorzystać na  przejrzenie naszych propozycji na zimowy urlop

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz