Odpowiedz na zew gór – jesienne wędrówki 2018

Jesień to znakomity moment na wyjazd na łono natury: piękne widoki, grzyby, i sama przyjemność wędrowania sprawiają, że warto wykorzystać ostatnie dni pięknej pogody i wybrać się chociaż na przedłużony weekend. Gdzie można wyjechać we wrześniu? Możemy polecić naprawdę wiele ciekawych miejsc: możecie skorzystać z ostatnich ciepłych dni w Chorwacji, spędzić jesienny urlop w Portugalii, wybrać się na hiszpańskie wybrzeże czy podziwiać górskie widoki w Szwajcarii i Austrii. Piesze wycieczki to ostatnio prawdziwy hit wśród młodych i aktywnych rodzin, które nawet z kilkumiesięcznymi dziećmi wybierają się, by poczuć bliskość z naturą.

Zakładaj buty do trekkingu, spakuj plecak i gotowe! Góry wzywają …

 

… w Tatry! 

Nikomu nie trzeba chyba zachwalać naszych przepięknych Tatr – piesza trasa na Gubałówkę, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Dolina Chochołowska, ukochane Krupówki… No i naturalnie wizyta na Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Okazji do spacerów na pewno nie zabraknie, a ceny poza sezonem są bardzo zachęcające. Długi weekend w Tatrach warto spędzić nie tylko w czasie Majówki, jesień jest równie malownicza zwłaszcza w październiku, gdy liście cieszą oczy całą feerią barw, a ścieżki turystyczne są znacznie mniej zatłoczone.

1 tydzień w Zakopanem dla 4 osób kosztuje już od niespełna 900 złotych.

... do Tyrolu!

Seefeld in Tirol jest najbardziej znany z organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich trzy razy. Ale nawet w lecie rozpala się ogień miłośników sportu w Seefeld. Niezliczone szlaki turystyczne dla młodych i młodych duchem zapraszają do odkrywania regionu Olympia na piechotę. Szczególną atrakcją jest widok na dwie skocznie narciarskie, arenę sportowych zmagań także dla naszych zawodników.

1 tydzień w Seefeld dla maksymalnie 4 osób można zarezerwować w Interhome w cenie od ok. 1600 złotych.

… do Valais!

Bujne zielone łąki, na których widać pasące się spokojnie owce, krowy, a nawet lamy i liczne szlaki turystyczne w Alpach – wszystko to można znaleźć na Bettmeralp w Valais. Niezależnie od tego, czy wasze kroki skierują się na wspaniały lodowiec Aletsch, wysoko na Bettmerhorn, czy też wygodnie przez Aletschwald – wielogodzinny wysiłek z nawiązką wynagrodzą przepiękne widoki w imponującym naturalnym krajobrazie. A po ciężkiej wędrówce, skok do chłodnego jeziora Bettmersee. Czego chcieć więcej?

1 tydzień w mieszkaniu na Bettmeralp w kantonie Valais można zarezerwować w Interhome już od ok. 1400 złotych.

 

 

… do Cinque Terre!

Na wybrzeżu Włoskiej Riwiery można nie tylko pływać, ale także wędrować! Niezależnie od tego, czy chcesz wędrować po winnicach i gajach oliwnych, czy odpocząć via Via dell’Amore – dla każdego rodzaju turystów odpowiednia trasa znajduje się w regionie Cinque Terre. Kolejną wartą zobaczenia rzeczą jest Park Narodowy – nawet dla wytrawnych turystów wyzwaniem będzie przejście ścieżkami spacerowymi o łącznej długości ponad 120 kilometrów, zatem warto zarezerwować sobie na tę przyjemność przynajmniej 2 dni.

1 tydzień w Cinque Terre i Ligurii we Włoszech można rezerwować w Interhome od 800 złotych

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz