Pomysły na krótkie wypady

HU01City_2011_8500Właśnie teraz, jesienią, jest najlepszy moment na krótkie wyjazdy. Po sezonie zwiedzających jest o wiele mniej, a ceny zarówno biletów lotniczych i noclegów, jak i wstępów do atrakcji turystycznych są o wiele niższe. Temperatury także są o wiele bardziej przyjazne, gdyż nie ma już męczących upałów.  Co więcej to właśnie w okresie od września do listopada wzrasta liczba wydarzeń kulturalnych i lokalnych festiwali, a po wakacyjnej przerwie wracają do ramówki spektakle teatralne i wystawy. Sprawdźcie, gdzie warto się udać jesienią, aby przy okazji zwiedzania wziąc udział w ciekawym koncercie, festiwalu lub innej imprezie kulturalnej.

20 września – 5 października Oktoberfest (Monachium)

Największe święto piwa na świecie, które co roku ściąga do Monachium setki tysięcy fanów złocistego pienistego trunku (w ubiegłym roku frekwencja wyniosła niemal 6,5 miliona osób). Wejście na Theresienwiese jest bezpłatne, ale najlepiej jest dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca w namiocie (Bierzelt), gdyż piwo i przekąski są serwowane wyłącznie osobom, które mają miejsca siedzące. Cena takiej 5-godzinnej rezerwacji to 35 euro, a klienci mają w tej cenie zagwarantowaną ciepłą przekąskę i 2 litry piwa. Na tych, którym to się nie uda, czekają miejsca w ogródkach piwnych, a także liczne atrakcje dodatkowe – wesołe miasteczko dla dzieci, liczne stragany z pamiątkami, można nawet uczestniczyć przy pokazie wybuchu wulkanu i doświadczyć podróży w przestrzeni 3D.

Z Interhome do Monachium

28 września – magiczne Camp Nou (Barcelona)

Nawet ci, którzy nie są zagorzałymi kibicami klubu piłkarskiego FC Barcelona, nie mogą nie docenić piękna stadionu Camp Nou okrzykniętego jednym z najwybitniejszych stadionów na świecie. Na mogącym pomieścić blisko 100 tysięcy kibiców obiekcie mecze przeżywa się zupełnie inaczej. Warto przyjechać na mecz, by zobaczyć na własne oczy największe gwiazdy światowego futbolu – Argentyńczyka Leo Messiego, Brazylijczyków Dani Alvesa i Neymara czy Hiszpanów – Gerarda Pique i Xaviego. A po meczu na turystów czekają liczne zabytki – kościół Expiatori de la Sagrada Familia, Miasto-ogród Park Güell czy Carrer de Monccada – wąska uliczka, przy której znajdują się zabytkowe pałace barcelońskiej elity z XIV i XV wieku. Koniecznie trzeba się także przespacerować ciągnącą się aż do placu katalońskiego ulicą La Rambla, wzdłuż której koncentruje się życie towarzyskie i kulturalne miasta.

Zapraszamy do Barcelony!

3-5 października – Pálinka & Sausage Festival (Budapeszt)

W czasie tego corocznego festiwalu wystawiają się producenci węgierskiej kiełbasy gyulai i csabai oraz palinki – tradycyjnej węgierskiej wódki produkowanej z owoców, m.in. śliwek, gruszek, jabłoni, moreli, czereśni oraz morwy. Festiwal odbywa się na zamku w Budzie, a imprezie towarzyszą liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. wystawy obrazów i koncerty lokalnych zespołów. Bilet jednodniowy kosztuje 2.000 HUF (ok. 30 PLN), natomiast czterodniowy – 5.500 HUF (ok. 75 PLN).

Apartamenty w Budapeszcie

20 listopada Le Beaujolais Nouveau (Paryż)

FR1000_Eifelturm_9779Każdego roku jesienią Paryż zamienia się ze stolicy zakochanych, w stolicę wina. W pierwszą lub drugą niedzielę października odbywa się Święto Winobrania, czyli festiwal z okazji winobrania, który ma miejsce w prestiżowej lokalizacji, kojarzonej głównie z bohemą artystyczną Paryża, czyli dzielnicy Montmartre, na rogu Ru des Saules i Rue St-Vincent. Jeśli nie możecie przyjechać w tym czasie do Paryża, nic straconego – kolejna okazja, by delektować się słynnym francuskim winem nadarzy się już w listopadzie. A dokładniej w trzeci czwartek listopada, kiedy to kawiarnie i bary obchodzą święto młodego wina, czyli Le Beaujolais Nouveau.

Weekend w Paryżu

 Więcej pomysłów na krótkie wypady, m.in. nad morze i w góry, znajdziecie TUTAJ.

4 osób lubi ten post.
Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.
Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz