Jesień – szczyt sezonu dla koneserów win

blog_autumn_wein_1800x1200Czerwone czy białe? Miłośnicy jednych i drugich mogą cieszyć się ich smakiem i aromatem przez 365 dni w roku, przy każdej okazji. Bardziej wybredni smakosze wybierają swoje ulubione roczniki z katalogów, które potem sprowadzają z kraju ich pochodzenia i decydują się odkorkować tylko przy wyjątkowych okazjach.  Prawdziwi koneserzy natomiast czekają na ten jeden, magiczny okres w roku, kiedy mogą wziąć udział w festiwalach win, podczas których zbierają nowe nabytki do swoich domowych kolekcji. I tak na przykład wybierają się na Festiwal Wina w Budapeszcie , niemieckie Winne Dożynki w Neustadt przy Weinstraße lub na Limassol Festiwal Wina na Cyprze.

 

 

Umbria (Italy) - Farm with vineyards and cypresses at summer

Ale tak naprawdę nie trzeba być wielkim znawcą wina, który rozróżnia roczniki i bukiety smakowe, aby wziąć udział w tych wyjątkowych wydarzeniach. To wyjątkowa okazja do podpatrywania zawodowców i zdobycia cennych wskazówek dotyczących wyboru win,  którymi potem będzie można pochwalić się przed znajomymi. Warto więc zaplanować sobie jesienny urlop szlakiem winnych festiwali do Toskanii czy Umbrii, do hiszpańskiej Andaluzji, Kraju Basków czy do francuskiej Prowansji, Langwedocji, Bordeaux czy Burgundii, gdzie w każdej nawet małej miejscowości natraficie na klimatyczne imprezy z winem w roli głównej.

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz