Ferie zimowe w Polsce

Polska oferuje turystom wiele niezwykłych miejsc, idealnych do odkrywania nie tylko latem czy wiosną. Wiele z nich swój prawdziwy urok odsłania przed odwiedzającymi dopiero zimą. Przed Wami odkrywamy kilka z nich jako ciekawe inspiracje na wyjazdy zimowe idealne na ferie zimowe w Polsce

1. Karkonosze  Jest to najwyższe pasmo górskiwinter-ski4e Sudetów, położone na południowym wschodzie Polski. Prawdziwą perłą Karkonoszy jest miejscowość turystyczna Karpacz z licznymi szlakami turystycznymi. Nawet zimą, przy dobrych warunkach pogodowych oraz dobrym obuwiu można wejść na najwyższy szczyt – Śnieżkę, gdzie znajduje się osławiona w Polsce stacja meteorologiczna. Ponadto w Karkonoszach przygotowana jest bardzo dobra baza narciarska z ośrodkami m.in. w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Szczawnie Zdroju.

2. Tatry

Malowniczy, alpejski krajobraz zimowy można podziwiać bez wyjeżdżania za granicę. Charakterystyczne ukształtowanie terenu polskich Tatr zapewnia spektakularne widoki zwłaszcza zimą. Jeśli jesteś doświadczonym turystą górskim i posiadasz odpowiedni sprzęt, możesz cieszyć się wyjątkowymi widokami z góry. Jeśli jednak nie masz odpowiedniego przygotowania, zawsze możesz wybrać się na wędrówkę po dolinach, które zapewniają nie mniej atrakcyjne widoki. Ponadto w Tatrach również znajdują się dobrze przygotowane ośrodki narciarskie w Zakopanem, Bukownie Tatrzańskiej czy Falsztynie.

3. Bieszczady

Dzika przyroda, spokój i cisza, jakich trudno zaznać gdzie indziej, czekają na turystów w Bieszczadach. W okresie ferii zimowych można poznać tę malowniczą krainę z zupełnie innej strony. W odkrywaniu jej przyrody pomagają wycieczki z rakietami śnieżnymi. Zdecydowanie ułatwiają pokonywanie wysokich zasp śniegu. Na terenie Bieszczad jest dobrze zorganizowana infrastruktura narciarska. Można skorzystać z wyciągów w Arłamowie, Kalnicy, Karlikowie, czy Lawrocie. Na tym obszarze jest też przygotowanych wiele tras dla narciarzy biegowych. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się także wyścigi psich zaprzęgów.

4. Mazury

Gdy Krainę Wielkich Jezior skuwa lód i pokrywa warstwa śniegu, nie traci na swojej atrakcyjności. Mazury jako kierunek na ferie zimowe zyskuje na popularności, głównie z uwagi na rosnącą liczbę regionalnych atrakcji. Wiele lokalnych firm, jak też gospodarstw agroturystycznych oferuje możliwość przejażdżki skuterami śnieżnymi, a popularność zyskują także bojery – czyli żeglarstwo lodowe, czy snowskiting. Na Mazurach panują również doskonałe warunki do uprawiania wędkarstwa podlodowego. Na Mazurach też można szusować na nartach. Czynne są stoki w Okrągłem, Gołdapi i Mrągowie. Stacja Okrągłe obejmuje dwa wyciągi i trzy trasy. Wszystkie są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie zaprasza na 2 stoki. oraz większą popularnością cieszy się także sztuczny stok w okolicy Mikołajek.

 

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz