Ciekawe miejsca w Polsce na Majówkę i nie tylko

Jeśli nie masz pomysłu na majówkę, może wybierz się na wędrówkę po Polsce. Sprawdź, jakie rekomendujemy ciekawe miejsca w Polsce i ruszaj z nami poznawać najpiękniejsze zakątki naszego pięknego kraju: począwszy od Zalewu Wiślanego i Żuław na północy, aż po okolice Jeleniej Góry, gdzie znajduje się m.in. uzdrowisko termalne oraz Dolina Pałaców i Ogrodów. Od Mazur po Dolny Śląsk i od Lubelszczyzny po Zakopane – jak Polska długa i szeroka znaleźć można prawdziwe perełki architektury, ciekawe pomniki przyrody oraz po prostu ciszę i spokój.

 

Zalew Wiślany

Zalew Wiślany to największa laguna w Europie. Od dawna cieszy się powodzeniem wśród miłośników dobrej smażonej ryby prosto z połowu oraz poszukiwaczy bursztynu, którzy bladym świtem przemierzali plaże od Sztutowa po Piaski i Leśniczówkę w poszukiwaniu okruchów bursztynu. Zawsze warto zobaczyć latarnię w Krynicy Morskiej, a miłośników zwiedzania z pewnością zainteresuje Frombork, który był przecież miejscem pracy najsłynniejszego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika, a co więcej został na zawsze utrwalony w naszej pamięci za sprawą powieści Zbigniewa Nienackiego o przygodach Pana Samochodzika.

Zabierzcie grupę znajomych i wynajmijcie 18-osobowy dom „Bursztynowy dwór„, który będzie idealną bazą wypadową do wycieczek wokół zalewu.

PS. Nie zapomnijcie wpaść do Elbląga – to prawdziwa perełka

 

Mazury

Mazur nie trzeba nikomu zachwalać. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – można wędkować lub żeglować, można zbierać grzyby lub miło spędzać czas nad ogniskiem, śpiewając szanty. Można wreszcie zwiedzać, zwłaszcza okolice Kętrzyna, gdzie nie można nie zobaczyć Wilczego Szańca, czyli ostatniej kryjówki Hitlera i miejsca słynnego zamach, a także okolice Augustowa. Można wreszcie wybrać aktywny wypoczynek – rowery, nordic walking, parki linowe czy aquaparki – dla każdego coś fajnego.

Ruszajcie zatem, tylko nie zapomnijcie zarezerwować wcześniej domu lub apartamentu na Mazurach

 

 

Dolny Śląsk i Wrocław

Kto jeszcze nie był we Wrocławiu, niech żałuje. To uniwersyteckie miasto jest uznawane za jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Tutaj – jak chyba nigdzie w kraju – łączy się tradycja i nowoczesność. Mamy pięknie utrzymane kamienice na rynku, urzekające parki oraz – naturalnie – nieśmiertelne wrocławskie krasnale. Warto tu przyjechać poza sezonem, gdy miasto tętni życiem studenckim, posiedzieć w kawiarni i po prostu chłonąć atmosferę. Może nie jest to paryski Montmartre, ale… Tym, którzy do Wrocławia, chcą przyjechać z dziećmi polecamy również lokalne zoo oraz Hydropolis czy Muzeum Gier. Na turystycznej mapie miasta nie mógł nie znaleźć się Ogród Japoński.  Zobaczyć tu można wszystko, co charakterystyczne dla japońskiej sztuki ogrodowej – od roślin, poprzez małą architekturę (mostki, bramy czy pawilony), aż do wodospadów i elementów kamiennych. To także doskonałe miejsce do relaksu i wyciszenia.

Zapraszamy już dziś do rezerwowania apartamentów we Wrocławiu i okolicach. Przygoda czeka.

Kotlina Jeleniogórska

Jeleniogórski park kulturowy jest zwany potocznie polską Doliną Loary, a to dlatego, że  chroni nie tylko przyrodę, lecz również najpiękniejsze pałace, zamki i dwory w Polsce. Kompleks ok. 30 rezydencji w Dolinie Pałaców i Ogrodów zwiedza się przyjemnie i wygodnie, ponieważ leżą blisko siebie, a trasy do nich są dobrze oznakowane. Bogactwo architektury i przepiękne parki utrzymane w stylu francuskim lub angielskim sprawiają, że to miejsce urzeka wspaniałym połączeniem piękna natury z żywą i bogatą historią tego regionu. Aby zobaczyć je wszystkie, najlepiej zarezerwować przynajmniej 2-3 dni, dzięki czemu będzie można w pełni zanurzyć się w historii. Po zwiedzaniu warto zażyć trochę więcej ruchu – na turystów czekają dobrze utrzymane ścieżki rowerowe i trasy wędrówek pieszych, a w pobliżu znajdują się najpopularniejsze miejscowości w Karkonoszach, czyli Szklarska Poręba i Karpacz.

 

Zakopane

Zakopane to nie tylko Krupówki to też wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego jest Morskie Oko. To największe jezioro w Tatrach leży w Dolinie Rybiego Potoku w odległości około 25 km od Zakopanego. Samochodem lub busem można dojechać do Palenicy Białczańskiej, pozostałe 8 km trzeba pokonać pieszo (nie rekomendujemy dorożki ani sani). Ważnym punktem zwiedzania zakopanego jest odwiedzenie Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego oraz drewnianego kościółka Matki Boskiej Częstochowskiej, przy którym znajduje się zabytkowy, najstarszy w Zakopanem cmentarz na Pęksowym Brzyzku, na którym znajdują się groby najznamienitszych osób związanych z Zakopanem i Tatrami. Nie zapomnijcie udać się również na Gubałówkę – spokojnie można to zrobić również pieszo., skąd rozciąga się piękna panorama miasta.

Rezerwujcie domy i apartamenty w Zakopanem i już dzisiaj ciesz się na długi weekend w Zakopanem.

 

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Joanna Rojewska

W Interhome pracuję jako Specjalista ds. e-commerce, a marketing online jest moją pasją, manią, fiołem i obsesją. Moją drugą największą życiową pasją są podróże, wciąż ciągnie mnie do Toskanii, marzę o zobaczeniu Peru i Chin. Gdy nie podróżuję, pochłaniam książki lub biegam. Chciałabym kiedyś ukończyć maraton.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz