Chorwacja – samochodem na wyspę

HR wyspa

Wakacje na chorwackiej wyspie… krystalicznie czysta woda, długie, szerokie plaże, bezkresne widoki czyli wszytkie elementy idelanego urlopu.  W takim miejscu można zapomnieć o wszystkim i naprawdę się zrelaskować.  Wielu z nas ma jednak pewne obawy przed wakacjami na wyspie – jak wygodnie na nią dotrzeć? Czy nie jest to zbyt skomplikowane i czy nie powiększy to zbytnio budżetu przeznaczonego na wakacyjne szaleństwa. No coż, dotarcie na wyspę wcale nie jest skomplikowane a koszt …  warto go ponieść w zamian za te wszystkie zalety.  Aby ułatwić Wam podjęcie dezycji o rezerwacji domku lub apartamentu na wyspie w Chorwacji postanowiliśmy krótko opisać, jak najwygodniej  dotrzeć tam samochodem. Sami stwierdzicie, że nie jest to skomplikowane i bardzo kosztowne a wybór ofert jest naprawdę bardzo duży.

 

Zatoka Kvarnerska – samochodem na Krk, Pag, Rab i Cres

ok

 Krk – wyspa Krk jest otoczona przejrzystą, czystą wodą i pięknym plażami (żwirowymi, kamienistymi a także piaszczystymi). Na Krku aż 15 plaż jest oznaczonych Błękitną Flagą, co jest gwarancją najczystszej wody i doskonale przygotowanych plaż: „Pesja” (Omisalj), „Jadran” (Njivice), „Rupa” (Malinska), „Porporela”, „Camping Ježevac” Beach Camping „Krk”,  „Dražica” , „Dunat”, Kornić Beach „Jert”, Pinezići (Krk), „Konobe”, „Punta Debij” (Punat), „Vela plaža” (Baska), „Pećine” (Silo), „Soline” (Soline), „Glavotok” (Glavotok). Wygodne jest to, że na Krk można dotrzeć samochodem przez most łączący stały ląd w wyspą . Koszt to 35 HRK, płatne jednorazowo przy wjeździe na wyspę. Można również płacić w Euro. Uwaga; przy bardzo silnym wietrze wjazd na most jest zamykany.

Pag – to jedna z największych wysp na Adriatyku, posiada 270 km linii brzegowej. Wyspa znana jest ze wspaniałych i różnorodnych dań z owoców morza, serów owczych i jagnięciny. Powszechnie znane są również lecznicze błota i koronki, które są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Na wyspę dojechać można wygodnie mostem od strony południowej (od strony Zadaru). Inna możliwość to 15-minutowa przeprawa promowa z Prizna do Žigljan. Więcej informacji na temat godzin kursowania promów oraz cen na wyspę Pag znajdziecie tutaj.

Rab – na tej wyspie jest około 30 piaszczystych plaż, co jest dużą rzadkością w Chorwacji.  Na Rab najwygodniej dotrzeć promem z Stinica do Mišnjak na południu wyspy. Przeprawa trwa 18 min. Więcej informacji na temat godzin kursowania promów oraz cen.   Koszt za samochód osobowy w sezonie to około 98 HRK.

Cres – niewątpliwą zaletą tej wyspy jest niezliczona liczba pięknych plaż, których najwięcej znajdziemy na zachodnim wybrzeżu, w połowie drogi pomędzy Sveti Blaz a Zatoką Ustrine.  Przeprawa promowa z Brestova na Istrii do Porozina na północy wyspy. Informacje  o godzinach przepraw promowych i ceny. Za samochód osobowy to koszt w sezonie wysokim 115 HRK.

Kvarner – wyspy – domy i apartamenty wakacyjne dostępne do rezerwacji online.

Dalmacja Północna – samochodem na Ugljan, Pasman, Dugi Otok, Iz, Molat i Rivanj

Ugljan – przeprawa promowa z Zadaru do Preko na wyspie Ugljan. Godziny i ceny promów.

Pasman – przeprawa promowa z Zadaru do Preko na wyspie Ugljan. Godziny i ceny promów.  Wyspy Ugljan i Pasman są połączone mostem. Druga możliwość to przeprawa z Biograd do Tkon na Pasmanie. Godziny i ceny tych promów.

Dugi Otok – przeprawa promowa z Zadaru do Brbinj. Godziny i ceny promów. Z Zadaru można tez się przeprawić do Zaglav i do Sali na tej wyspie,  ale są to promy tylko osobowe.

– przeprawa promowa z Zadaru do Brsanj. Godziny i ceny promów.

Molat – przeprawa promowa z Zadaru na Molat. Godziny i ceny promów.

Rivanj – przeprawa promowa z Zadaru do Rivanj. Godziny i ceny promów.

Dalmacja Północna wyspy – domy i apartamenty dostępne do rezerwacji online.

 

 

 

3 osób lubi ten post.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz