Bezpieczne wakacje – jak je przygotować?

Podróżowanie jest wielką frajdą, ale wymaga solidnego przygotowania. Przed nami druga połowa wakacji i dlatego warto przypomnieć sobie kilka zasad, o których trzeba pamiętać,  aby nasze zagraniczne wojaże były bezpieczne. Oto kilka wskazówek jak się przygotować do wyjazdu na bezpieczne wakacje

 

  • Należy sprawdzić, czy mamy aktualne paszporty lub dowody osobiste. Wyjeżdżając za granicę zarówno dorośli jak i dzieci! muszą posiadać ważne dowody tożsamości.
  • Trzeba zaznajomić się ze stroną Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To tutaj znajdziecie ważne informacje na temat kraju, do którego się wybieracie. Turaj też pojawiają się aktualne ostrzeżenia dla podróżujących wybierających się za granicę. W obliczu ostatnich wydarzeń warto śledzić tę stronę na bieżąco.
  • Otrzymując przed wyjazdem Dokumenty Podróży z dokładnym adresem domu wakacyjnego należy dokładnie zaplanować swoją podróż. W Dokumentach otrzymujecie dokładny adres oraz współrzędne GPS, dzięki którym można dokładnie zlokalizować dom wakacyjny na mapie. Współrzędne GPS są niezastąpione wtedy, gdy wybieramy się do niewielkiej miejscowości na przykład gdzieś w Toskanii, gdzie często brakuje numerów domów. Jeśli do tej pory nie wpisywaliście współrzędnych do swojej nawigacji warto wypróbować ten sposób przed wyruszeniem w trasę. Jeśli planując trasę dojazdu pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane z lokalizacją domu wakacyjnego zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Jesteśmy między innymi po to, aby pomóc rozwiać wątpliwości.
  • Jeśli wybieramy się samochodem na wyspę należy sprawdzić dostępne przeprawy promowe i najlepiej zarezerwować je odpowiednio wcześniej, aby na miejscu w porcie nie okazało się, że wszystkie miejsca są zarezerwowane.
  • Należy się ubezpieczyć: wykupić polisę zwracając uwagę, że pokryje ona koszty transportu medycznego. Naszym Klientom oferujemy pakiet korzystnych ubezpieczeń Signal Iduna, dzięki którym zagwarantujecie sobie i swoim bliskim bezpieczne wakacje. Można też uzyskać w najbliższym oddziale NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ i rozszerzyć ją o pokrycie kosztów transportu medycznego.  
  • Warto wpisać sobie do kontaktów w telefonie numer  do osoby przekazującej klucze do domu wakacyjnego, do ubezpieczyciela i do polskiej ambasady w danym kraju.

 

 

 

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz