Top 5 Regionów Narciarskich na nadchodzący sezon

FB_Picturepost_1200x900FR – Chamonix

Wjazd kolejką z eleganckiego Chamonix na Aiguille du Midi (3842 m npm), a następnie zjazd nartostradą wśród zapierającej dech w piersiach górskiej scenerii masywu Mont Blanc to marzenie każdego miłośnika zimowych sportów. Narty, snowboard i freeride – entuzjaści na pewno będą w siódmym w tym narciarskim raju. Pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Chamonix w 1924. Teraz twoja kolej!  Domy i apartamenty wakacyjne w Chamonix.

 FR – Tignes

Tignes, nowoczesny i luksusowy ośrodek narciarski na wysokości 2000 m n.p.m we francuskim regionie Auvergne-Rhone-Alpes, razem z Val-d’Isère tworzy Espace Killy – ogromny i jeden z najbardziej znanych francuskich ośrodków narciarskich. Jego nazwa pochodzi od francuskiego mistrza olimpijskiego zjazdu alpejskiego Jean-Claude Killy. Nie lada atrakcją dla fanów narciarstwa i freestyle jest La Grande-Motte, które dumnie wznosi się nad regionem lub tez sama jazda kolejką linową, która zabierze Cię na wysokość 3456 metrów. Domy i apartamenty wakacyjne w Tignes.

AT – Gastein

Niebiańskie wyjazdy narciarskie można również zaplanować w Regionie Salzburga a bardziej precyzyjnie  w Dolinie Gastein, w której znajdzieci dużt wybór tras – od łatwych, carvingowych i freeridowych szlaków po muldy i trasy dla super zaawansowanych narciarzy. Najwyższą stacją kolejki górskiej dla w sumie czterech ośrodków narciarskich w Gastein jest Sportgastein w Wysokich Alpach na wysokości 2700 m. I oczywiście oprócz wspaniałych tras jest tutaj bogata oferta apres ski: wspaniałe knajpki i baseny termalne.  Domy i apartamenty wakacyjne w Gasteinertal.

CH – Saas Fee

Podziemna kolejka i dwa wyciągi orczykowe przeniosą Cię na wysokość blisko 3573 metrów na górę o nazwie Allalin. Znajduje się w szwajcarskim kurorcie narciarskim Saas Fee, gdzie śnieg jest gwarantowany i który otoczony przez ponad tuzin czterotysięczników. Ten ogromny szczyt tworzy tło dla wielu kilometrów tras, które zachwycą każdego fana nart i śniegu. Allalin jest punktem startowym do podboju dziewięciokilometrowej i wysokiej na 1800 metrów trasy narciarskiej. A Ci którzy chcą odpocząć i nabrać nowych sił mogą  delektować się wspaniałym widokiem z tamtejszej restauracji.  Domy i apartamenty wakacyjne w Saas Fee.

CH – Verbier

Wśród czterech dolin i łącznie 410 kilometrów tras znajdziesz słoneczny, zimowy sportowy raj o nazwie Verbier, na wysokości 1500 m. Należy go szukać również pod nazwą Les 4 Vallées. Mont-Gele (3023 m) i lodowiec Mont-Fort wznoszący się na 3 330 metrów zapewniają spektakularne nartostrady. Verbier uważane jest poza tym za stolicę freeride’u Europie. Kosmopolityczny ośrodek narciarski w Valais oferuje również bogatą ofertę apres ski. Domy i apartamenty wakacyjne w Verbier.

Bądź pierwszy, który to lubi.

Udostępnij: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  

About Ania

W Interhome już od 7 lat pomagam spełniać naszym Klientom wakacyjne marzenia. Podróże były od zawsze moją wielką pasją. Od niedawna pojawiła się jeszcze jedna: mój syn, któremu od początku próbuję zaszczepić zamiłowanie do podróżowania i przygód.

Bookmark the permalink.
Add Comment RegisterDodaj komentarz